Saulkrastu jaunieši izcīna jaunu velotrasi

Aizvadītajā sestdienā, 3. oktobrī, pašmāju uzņēmums We Build Parks priecēja Saulkrastu iedzīvotājus, atklājot jauna koncepta aktīvās atpūtas vietu – asfalta velotrasi ar skeitparka elementiem. Trases dizains veidots lavas tematikā, kļūstot par vienu no radošākajiem šāda veida projektiem pasaulē.

Saulkrastu velotrase tapusi pēc vietējo jauniešu izrādītās iniciatīvas. Ideja radās jau pirms diviem gadiem, kad pilsētas vecais skeitparks tika demontēts, un jaunieši izteica vēlmi pēc jaunas, modernas aktīvās atpūtas vietas savā pilsētā. Entuziasms virzīja šo ideju līdz pat realizācijai. 

Kā galvenais projekta objekts tika radīta 600 kvadrātmetru liela asfalta velotrase. “Uzklausot Saulkrastu jauniešu vēlmes, radījām jaunu, multifunkcionālu velotrašu konceptu – asfalta velotrases apvienojumu ar skeitparka elementiem. Tādējādi tiek apvienotas dažādas braucēju vēlmes, paplašinot lietotāju auditoriju vēl plašāku. Trase ir piemērota gan maziem bērniem uz balansa riteņiem, gan profesionāliem sportistiem. Nav vajadzīgas specifiskas iemaņas vai fiziskā forma. Nepieciešams tikai braucamrīks – velosipēds, skūteris, skrituļsslidas vai skrituļdēlis un vēlme apgūt jaunas prasmes un labi pavadīt laiku,” trases konceptu komentē Velosolutions pārstāvis Artjoms Smirnovs.

Asfalta velotrase nav vienīgais projekta objekts. Blakus izvietots basketbola laukums, kā arī izglītojoša piedzīvojumu velo trase BTA Velozinis, kas sastāv no dažādiem koka elementiem. Tā ir rūpīgi izstrādāta, izglītojoša vide gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas drošos apstākļos māca dažādas veloprasmes. Elementi imitē un māca pārvarēt pilsētvidē sastopamus šķēršļus (bedres, trepes, sliedes, apmales, ceļu segumu maiņas u.c.), kā arī rada izpratni un sagatavo ikvienu velobraucēju pilsētas satiksmei. 

Atklāšanas dienā jaunās velotrases steidzās iemēģināt desmitiem jauniešu, kā arī viņu vecāki un pats Saulkrastu pilsētas mērs Normunds Līcis. “Katrs velo parks ir unikāls. Ikvienai pilsētai ir savs stāsts, un Saulkrastiem tas ir patiesi iedvesmojošs. Šobrīd esam izbūvējuši velotrases jau 12 Latvijas pilsētās, un būvniecība vēl aktīvi turpinās. Kopā mēs radām inovatīvas, estētiski pievilcīgas un multifunkcionālas atpūtas vietas, kas rada prieku ikvienam visā Latvijā un tās viesiem. Kopā mēs varam daudz! Sakām lielu paldies visiem par lielisku velo parka atklāšanu Saulkrastu pilsētā,” pēc atklāšanas emocijās dalās We Build Parks vadītājs Jānis Jansons.

Velo parku izbūves mērķis ir aicināt ģimenes pavadīt savu brīvo laiku aktīvi un priekpilnā gaisotnē, apgūstot un uzlabojot savas velo prasmes drošā vidē un svaigā gaisā. We Build Parks grupa projektē un būvē arī sniega, veikborda un citus aktīvās atpūtas parkus. 

TOP Komentāri

avatar