Sarunu skola LAMPA piedāvā nodarbības “apmeklēt” digitāli

Valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis un ar to saistītie piesardzības pasākumi ieviesuši izmaiņas teju katrā jomā, tomēr jēgpilnas sarunas turpina dzīvot. Tāpēc Sarunu skolas LAMPA pavasara semestris turpinās ar nodarbībām vebināru formātā, kas bez maksas būs pieejamas ikvienam interesentam visā Latvijā. Pirmā nodarbība “Kāpēc tu man besī kopš 12. marta?” jau 15. aprīlī. 

Kur rodas emocijas, tostarp dusmas, un  kā mēs mēdzam tās izpaust destruktīvā veidā, pašiem to pat nepamanot? Kā nepazust šodienas ziņu gūzmā, tā vietā attīstot kritisko domāšanu un mediju pratību? Kādas ir demokrātiskas vērtības un kā tās saglabāt krīzes laikā un pēc tam? Uz šiem un citiem jautājumiem Sarunu skolas LAMPA nodarbībās atbildes meklēs dažādu jomu profesionāļi. 

Pirmā nodarbība notiks jau 15. aprīlī plkst. 16.00–18.00 un tajā ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons skaidros, kā neziņa un bailes ietekmē mūsu ikdienu, tostarp izraisot dusmas, kā sadzīvot, esot kopā 24/7, un kā iespējami veselīgi un konstruktīvi izpaust emocijas, lai paliktu fiziski un emocionāli veseli un nenodarītu pāri arī citiem. 

Artūrs Miksons ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs. Studenti, kuri viņa vadībā apguvuši psihosomatiku, psihisko veselību, psihoterapiju u.c., atzinuši Artūru Miksonu par vienu no interesantākajiem RSU pasniedzējiem. Papildus tam viņš publicējis dažādus zinātniskos rakstus, piedalījies daudzos semināros un konferencēs Latvijā un ārzemēs un ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem. 

Artūra Miksona nodarbības izpelnījušās atzinību jau vairākos Sarunu skolas LAMPA pasākumos, norāda nodarbību cikla atbalstītāja – British Council pārstāvniecības Latvijā – vadītāja Zane Matesoviča. “Mēs, British Council, vienmēr esam iestājušies par cieņpilnām attiecībām un dažādības respektēšanu, taču šobrīd, kad visi esam izolācijā un apkārt valda neziņa un bažas par nākotni, mūsu tolerancei, iecietībai un spējai sakāpinātās emocijas paust konstruktīvi, ir jo īpaši liela loma.  Šajā lekcijā ikvienam būs iespēja uzzināt, no kurienes rodas dusmas, kā izprast savas emocijas un kā reaģēt, lai nekaitētu apkārtējiem,” ir pārliecināta Zane Matesoviča.

Sarunu skolas LAMPA tiešsaistes nodarbības ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties šeit. Nodarbības “Kāpēc tu man besī kopš 12. marta?” tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un Valsts  kultūrkapitāla fondu.

TOP Komentāri

avatar