“Saimes galds” Rīgā, Mazsalacā, Ogrē, Daugavpilī un Viļakā

Izstāde “Saimes galds” vēl līdz 4. jūlijam skatāma Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Savukārt pēc tam ekspozīcija interesentus ar Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautajām vērtībām iepazīstinās Mazsalacā, Ogrē, Daugavpilī un Viļakā. 

Scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas radītajā ekspozīcijā pie viena saimes galda sapulcinātas 24 tradīcijas, atklājot to daudzveidību un unikalitāti. Tās ir tradīcijas, kuras vēl arvien Latvijā iespējams izzināt un piedzīvot. Nemateriālā kultūras mantojuma saraksts katru gadu aug arvien lielāks un bagātīgāks, to veido paši tradīciju kopēji un Nemateriālā kultūras mantojuma padome. Līdzi sarakstam turpmāk augs un paplašināsies arī izstāde. 

Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte Gita Lancere stāsta, ka izstādes ideja iegūta radošo ideju konkursā, kurā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas  Scenogrāfijas nodaļas studenti un maģistranti. Pateicoties LMA Scenogrāfijas katedras atbalstam, jo īpaši Artūram Arnim, Gita Lancere atzīst, ka uzvarējusī koncepcija izcēlusies ar idejas lakonismu, oriģinalitāti un funkcionalitāti: “Mūsu nemateriālās kultūras vērtības šajā izstādē iespējams iepazīt mierīgā garā – pasēžot, palasot, apskatot attēlus. Un paņemot līdzi tās kartītes, kas ieinteresējušas vai iepatikušās.”

Izstāde “Saimes galds” apskatāma:

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā: līdz 4. jūlijam

Mazsalacas Amatu mājā laikā no 5. jūlija līdz 1. augustam;

Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 2. augusta līdz 29. augustam;

Vienības namā, Daugavpilī no 1. septembra līdz 30. septembrim;

Viļakas novada muzejā no 1. oktobra līdz 30. oktobrim.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar