Sācies mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”

Ar iesildīšanās vakaru 29. jūnijā “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija” sācies 22. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”.

“Riga Jazz Lounge” pirmajā vakarā piedāvāja un vēl nākamajos trīs vakaros kvalitatīvu džeza mūziku piedāvās kontrabasista Andra Gruntes trio jeb “AG Trio” kopā ar festivāla viesmāksliniekiem. Pirmajā vakarā tas bija amerikāņu dziedātājs Clark Beckham, kā arī latviešu saksofonists Toms Rudzinskis un ukraiņu kontrabasists Jurijs Natsvlišvili, bet šovakar, 30. jūnijā, no plkst. 20.00 “Riga Jazz Lounge” uzstāsies itāļu ģitārists Daniele Mammarella kopā ar latviešu kolēģi Reini Jauno. Pēcāk turpat katru vakaru notiks oficiālie festivāla jam session. Ieeja “Riga Jazz Lounge” ir bez maksas.

Savukārt Rīgas Doma dārzā šodien, 30. jūnijā, uzstāsies “Modern Standards Supergroup”, kā arī grupa “Very Cool People” kopā ar Paulu Saiju. Dubultkoncerta sākums plkst. 20.00. 

“Modern Standards Supergroup” koncerta apmeklējums nozīmē ieraudzīt uzreiz piecas pasaules džeza zvaigznes uz festivāla “Rīgas Ritmi” skatuves. Billy Cobham ir viens no visu laiku izcilākajiem bundziniekiem. Trompetists Randy Brecker kopā ar “Brecker Brothers” radīja revolūciju džezā un ir grupas “Blood, Sweat & Tears” dibinātājs. Bill Evans ir viens no labākajiem džeza saksofonistiem, kurš spēlējis kopā ar Miles Davis, Herbie Hancock un Mick Jagger. Niels Lan Doky ir godalgots klavieru ģēnijs, bet Linley Marthe tiek uzskatīts par vienu no šī brīža virtuozākajiem un oriģinālākajiem basģitāristiem. Supergrupas sastāvs ir tikpat ģeniāls, cik neparasta ir viņu programma. Lielmeistari aktuālus pophitus pārvērš virtuozi atskaņotās džeza pērlēs. Šī ir iespēja uzzināt, kā The Weeknd, Billie Eilish, Anderson .Paak, Dua Lipa, Justin Bieber, Miley Cyrus, “The Black Eyed Peas” vai Shakira hiti izklausās kā moderni džeza standarti!

Jaunu programmu kopā ar dziedātāju Paulu Saiju festivālā “Rīgas Ritmi 2022” piedāvās latviešu džezfanka grupa “Very Cool People”. Galvenais tās vilcējspēks ir ģitārists Elvijs Grafcovs, kuram piemīt spēja pulcēt ap sevi daudzus talantīgus mūziķus, ieskaitot lieliskus dziedātājus. Koncerts šā gada festivālā būs īpašs ar to, ka tajā tiks atskaņota pilnīgi jauna koncertprogramma ar jauno un talantīgo dziedātāju Paulu Saiju, kura ir starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte un jau uzstājusies arī kopā ar Maestro Raimondu Paulu.

Šodien, 30. jūnijā, festivāla apmeklētāji būs gaidīti arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbosies “Jersika Stage”. Pasākums sāksies plkst. 18.00, kad tiks piedāvāti gan vinila DJ seti, gan režisora Emīla Alpa dokumentālā filma “Renesanses laika cilvēks” par seno instrumentu meistaru Kasparu Putriņu. Plkst. 19.00 Steve Reich skaņdarba “Electric Counterpoint” atskaņojumu uz klavesīna un programmas “Codex Faenza” atskaņojumu uz klavicimbalas piedāvās Ieva Saliete, plkst. 20.30 uzstāsies leģendārā latviešu psihedēliskā džezroka grupa “Psychosis Amoralis”, kuras virzītājspēks ir par latviešu pankroka krusttēvu dēvētais Dambis, savukārt plkst. 22.00 koncertēs amerikāņu bundzinieks, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāts Domo Branch ar savu trio.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas interneta servisā aula.lv. 

Festivāla zvaigznes pasniegs arī publiskas meistarklases Latvijas Radio 1. studijā. 30. jūnijā ar džeza mūzikas studentiem un citiem interesentiem tiksies dziedātājs Clark Beckham, bet 1. jūlijā – grupas “Ayom” līdere Jabu Morales. Meistarklašu sākums plkst. 10.30 un tās iespējams apmeklēt bez maksas, iepriekš piesakoties e-pastā info@rigasritmi.lv.

Festivāls norisināsies līdz 2. jūlijam. Vairāk informācijas festivāla mājas lapā rigasritmi.lv.

Festivālu  atbalsta Rīgas dome, LIAA, VKKF, “Tele 2”, “Latvijas gāze”, “Audi Latvija”, “Turkish Airlines”, ASV vēstniecība, Itālijas Republikas vēstniecība un vēl citi kvalitatīvu mūziku mīloši labvēļi.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar