Robežsargi izņem vairāk nekā 52 000 kontrabandas cigarešu un aiztur vienu personu

Otrdien, 22. martā, robežsargi Krāslavas novadā un Daugavpilī pārtrauca cigarešu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, izņēma vairāk nekā 52 000 kontrabandas cigarešu un aizturēja vienu personu.

Operatīvās darbības pasākumu rezultātā Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargi Krāslavas novada Krāslavas pagastā konstatēja kādu Latvijas pilsoni, kurš atradās pierobežas joslā bez personas identitāti apliecinoša dokumenta. Robežsargi pie personas konstatēja gumijas laivu, kā arī nēšus – cigarešu iepakojumu pārnešanai, savukārt netālu no aizturētas personas robežsargi konstatēja slēpni ar kontrabandas cigaretēm. 

Kopumā robežsargi izņēma 26 400 cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par kontrabandu lielā apmērā, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas, un par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat pret personu, kura iepriekš jau vairākkārt tika aizturēta par kontrabandas cigarešu un akcīzes preču pārvietošanu pāri valsts robežai un valsts iekšienē, uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Latvijas Republikas valsts robežas likuma 36. panta par valsts robežas, valsts robežas joslas, patrulēšanas joslas, pierobežas joslas, pierobežas vai robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpšanu. Par šāda veida pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt naudas soda vienībām.

Savukārt tās pašas dienas vakarā, robežuzraudzības pasākumu rezultātā, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežsargi Daugavpilī, Daugavas upē, konstatēja plostu, kas peldot pa upi, šķērsoja valsts robežu. Apskatot to, robežsargi konstatēja, ka plostu veido četras baltā agroplēvē iepakotas savā starpā savienotas kārbas. Tajās tika konstatēti 26 400 cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Arī šajā gadījumā par neatļautam darbībām ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām uzsākts kriminālprocess pēc 191. panta trešās daļas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar