Rīgas valsts ģimnāzijās un galvaspilsētas vidusskolās sākas vienotie iestājpārbaudījumi

Lai ievērotu skolēnu intereses, nodrošinātu vienlīdzīgu iespēju visiem, kā arī šobrīd spēkā esošās epidemioloģiskās prasības, skolēnu uzņemšanai Rīgas valsts ģimnāziju 7. vai 10. klasē, kā arī galvaspilsētas vidusskolu 10. klasēs, tiek rīkoti vienoti iestājpārbaudījumi.

Ar vienotā iestājpārbaudījuma rezultātu varēs piedalīties konkursā,  uzņemšanai tajā Rīgas pašvaldības izglītības iestādē, kuru skolēns būs izvēlējies kā savu nākamo skolu.

“Apvienotais iestājpārbaudījums matemātikā Rīgas valsts ģimnāzijās tiek organizēts vairākus gadus un ir apliecinājis sevi kā drošu, ticamu un objektīvu kritēriju mācību uzsākšanai. Tāpat arī kombinētais vienotais iestājpārbaudījums matemātikā un pirmajā svešvalodā vidusskolās tiek īstenots otro gadu, un šajos pandēmijas apstākļos, kad skolēniem nav šī valsts pārbaudījuma, tas ļauj atdzīvināt motivāciju jauniešos, redzot sevi citu kontekstā, ļauj visiem sākt no kopēja izejas punkta un objektīvi saprast, kādas ir zināšanas, spējas un prasmes. Man ir liels gandarījums, ka arvien vairāk vidusskolu piedalās šajā procesā, jo tas nozīmē, ka esam gatavi izaicinošiem kvalitātes kritērijiem un konkurētspējīgiem apstākļiem, un paļauties nevis uz vidējo atzīmi, bet uz būtisku cīņu par savu vietu labā skolā, labā programmā,” saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka.

Iestājpārbaudījuma norises laikā tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Lai piedalītos iestājpārbaudījumā, skolēniem divas dienas pirms pārbaudījuma būs jāveic Covid-19 siekalu tests tajā skolā, kuru skolēns norādījis kā pārbaudījuma kārtošanas vietu. Gadījumā, ja skolēnam Covid-19 tests būs pozitīvs vai skolēnam būs kontaktpersonas statuss, tikai šiem skolēniem, iesniedzot ārsta izziņu, būs iespēja iestājpārbaudījumu kārtot citā dienā.

29.maijā notiks vienotais iestājpārbaudījums matemātikā, lai iestātos Rīgas valsts ģimnāziju 10. klasē. Ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem jauniešiem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 16. jūnijā.

8.jūnijā notiks vienotais iestājpārbaudījums matemātikā, lai iestātos Rīgas valsts ģimnāziju 7. klasē. Ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem skolēniem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 22. jūnijā.

Savukārt 10. jūnijā notiks kombinēts vienots iestājpārbaudījums matemātikā un svešvalodā, lai iestātos kādā no Rīgas vidusskolām, kuras kā uzņemšanas kritēriju noteikušas iestājpārbaudījumu. Gadījumā, ja kādam no iestājpārbaudījumam reģistrētajiem skolēniem būs pozitīvs Covid-19 tests vai noteikts kontaktpersonas statuss, iestājpārbaudījumu varēs kārtot 30. jūnijā.

Papildinformācija, tostarp iestājpārbaudījumu programma, aktualitātes epidemioloģiskās drošības ievērošanā, kā arī pērnā gada pārbaudes darba paraugs, būs pieejama skolu mājas lapās un RD IKSD tīmekļa vietnēs pie informācijas par pieteikšanos. Jautājumu gadījumā iespēja sazināties arī pa e-pastu: iestajparbaudijums@riga.lv.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, iestājpārbaudījumu norises laiks var tikt mainīts. Tādā gadījumā par to būs pieejama informācija RD IKSD tīmekļvietnē, sociālo tīklu kontos, kā arī skolu mājas lapās.

Infografika: publicitātes

Foto: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar