Pedagogus satrauc vakcīnas pieejamība

Kad būs iespējams vakcinēties, kāda ir vakcīnas efektivitāte un vai būs iespējams pieteikties un vakcinēties kolektīvi savā darba vietā – šie ir vieni no pedagogu biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar vakcinācijas procesu. Tā secināts Neatkarīgā izglītības biedrības īstenotajā akcijā #pedagogivakcinējas, kas tiek organizēta sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Daļa pedagogu ir izslimojuši Covid-19, tāpēc viņus satrauc jautājums, vai pēc izslimošanas, ja organismā ir antivielas, arī ir nepieciešams vakcinēties? Tāpat skolotāji aktīvi interesējas par vienas vai otras vakcīnas efektivitāti un ietekmi uz organismu hronisku saslimšanu vai alerģiju gadījumā. Pedagogu vidū ir arī liela interese par vakcinācijas procesu un iespēju pieteikties un saņemt vakcīnu kolektīvi savā darba vietā, nevis dodoties uz vakcinēšanās vietām vai pie ģimenes ārsta.

“Savu kampaņu sākām tieši tādēļ, ka, esot pedagogu vidē, sapratām nepieciešamību uzmundrināt un iedrošināt cilvēkus, jo ļoti daudzi jūtas nesadzirdēti un paši nespēj pieņemt lēmumu par vakcinēšanos,” stāsta Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola.

Biedrība norāda, ka, sazinoties ar skolotājiem dažādos Latvijas novados, novērota ļoti dažāda pašvaldību attieksme. “No ļoti liela savstarpēja atbalsta līdz arogantai attieksmei, kad pašvaldība norāda – mēs paši labāk zinām, kā strādāt ar savu skolu tīklu,” piebilst Z.Ozola. Izgaismojas sistēmiskas problēmas, piemēram, konsekventa varas nodalīšana no sabiedriskajām organizācijām un privātā sektora potenciāla ignorēšana krīzes apstākļos. Biedrība atzīmē, ka viens no pozitīvajiem piemēram ir Liepājas pašvaldība, kas ar aktīvu informēšanas kampaņu mēneša laikā sekmējusi vakcinēties gatavo pirmsskolas pedagogu skaita pieaugumu par 10%.

Akcijas laikā pedagogi aicināti iesūtīt savus jautājumus par vakcināciju, rakstot uz jautanib@gmail.com vai 28692353 (izmantojot WhatsApp). Tāpat ikviens pedagogs aicināts piedalīties kādā no biedrības rīkotajiem vebināriem, kurā iespējams uzdot savus jautājumus ģimenes ārstiem, infektologiem u.c. ekspertiem.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar