Pārkarsušā mašīnā atstātu suni izglābj izsitot stiklu

Svētdienas, 27.jūnija, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Mežaparku, kur apkārtējie ziņoja par pārkarsušā automašīnā atstātu suni. Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargi sastapa izsaucējus, kuri skaidroja, ka suns automašīnā atrodoties aptuveni divas stundas. Lai gan automašīnai bija nedaudz pavērti logi, bija acīmredzams, ka mājdzīvniekam sakarsušās automašīnas salonā ir grūti. Automašīna atradās tiešos saules staros, savukārt salonā atstāto ūdens glāzi suns bija apgāzis.

Sazinoties ar Dr. Beinerta Veterinārā Klīnikas speciālistiem, policisti noskaidroja, ka dzīvniekam šādos apstākļos atrasties ilgāk par stundu ir bīstami. Sākotnēji policisti mēģināja sazināties ar automašīnas īpašnieci, tostarp izmantojot sociālos tīklus. Taču, kad saziņu nodibināt neizdevās, uz notikuma vietu tika izsaukti ugunsdzēsēji, lai izglābtu dzīvnieku no pārkaršanas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti pēc policistu norādēm izsita automašīnas stiklu un suns tika izglābts.

Uzreiz pēc tam mājdzīvnieks tika padzirdīts un izvests pastaigā. Aptuveni pusstundu vēlāk notikuma vietā ieradās suņa saimniece, kura skaidroja, ka bijusi Zooloģiskajā dārzā ar bērniem. Sieviete stāstīja, ka ar dvieļiem bija aizklājusi automašīnas logus, atstājusi glāzi ar dzeramo ūdeni, kā arī automašīnas logi bija atstāti ar nelielām šķirbiņām. Taču policisti norādīja, ka tas acīmredzami nebija pietiekami.

Pārbaudot suņa datus, tika konstatēts, ka suns nav čipēts. Attiecīgi pašlaik tiek vērtēta gan saimnieces atbildība par to, ka sunim nav čipa, gan iespējama cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku.

TOP Komentāri

avatar