Par kiberdraudu biežāko mērķi kļuva «Troņu spēles» noslēguma sezonas 3.sērija

Kaspersky Lab pētnieki norāda, ka «Troņu spēles» astotajā un pēdējā sezonā ir piedzīvoti ar to saistītas kibernoziedzīgās darbības uzplūdi. Katras sērijas pirmizrādi pavadīja gara uzbrukumu virkne, kas bija vērsta pret lietotājiem, kuri centās lejupielādēt tikko izlaisto sēriju, bet tās vietā saņēma ar sērijas nosaukumu nomaskētu ļaunprogrammatūru. Izrādījās, ka visas sērijas nav vienlīdz indīgas  3. sērija izraisīja vislielāko skaitu konstatēto mēģinājumu uzbrukt lietotājiem, sasniedzot maksimālo līmeni 3000 uzbrukumu dienā.

Kopumā, rūpīgi pārbaudījuši saistītās ļaunprātīgās darbības visas astotās sezonas laikā, Kaspersky Lab pētnieki noskaidroja, ka vidējais uzbrukumu skaits lietotājiem ar ļaunprogrammatūru, kas nomaskēta par «Troņu spēles» sēriju, bija aptuveni 300–400 dienā. Trīs četras dienas pēc katras jaunas sērijas iznākšanas šis skaitlis bija ievērojami lielāks — aptuveni 1200, tas ir, ļaunprātīgā darbība pastiprinājās trīs līdz četras reizes.

Cits ar «Troņu spēli» saistīts uzbrukumu virziens ir straumēšanas vietnes, kas aicina lietotājus par brīvu noskatīties jaunizlaistās «Troņu spēles» sērijas, bet patiesībā ir paredzētas konfidenciālu datu izvilkšanai no lietotājiem. Parasti tiešsaistes atskaņotāja ikona parāda skatu no seriāla un novirza upuri uz reģistrācijas lapu, kur pēc tam prasa bankas kartes informāciju ar CVC/CVV kodu, apgalvojot, ka tas nepieciešams tikai apstiprināšanai. Pētnieki norāda uz līdzību starp šo shēmu un nesenajām krāpšanām saistībā ar «Atriebēju» jaunāko filmu.

«Mēs novērojam kopīgu taktiku, paņēmienus un procedūras visās pikšķerēšanas vietnēs, kur krāpnieki mēģina nozagt lietotāju informāciju, piesolot pirātisku filmu pirms tās oficiālās pirmizrādes. Mēs uzskatām, ka ir noteikta apdraudējumu izpildītāju grupa, kas metodiski vajā populāru filmu un seriālu cienītājus, veikli pielāgojot shēmas popkultūras notikumiem,» sacīja Kaspersky Lab drošības pētniece Tatjana Sidorina.

Kasperski ekspertu ieteikumi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri:

  • Izvairieties no apšaubāmām vietnēm, it sevišķi no pirātiska satura izplatītājām.
  • Neievadiet nekādu informāciju, it īpaši kredītkartes datus, vietnē, kurai nav iemesla uzticēties.
  • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli vairākām vietnēm. Labāk izmantojiet paroļu pārvaldnieku.

Izmantojiet stipru antivīrusu programmatūru, kas aizsargā no krāpšanas un pikšķerēšanas tiešsaistē.

 

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar