Palielinoties iedzīvotāju ienākumiem, pieaug kredītkaršu lietotāju skaits

Aptaujāto vidū redzams, ka kredītkaršu lietotāju skaits pieaug, palielinoties iedzīvotāju personīgajiem ienākumiem. Tas norāda, ka iedzīvotāji kredītkartes un kredītlimita iespējas izmanto atbildīgi un aizņemas, pārliecinoties, ka summu spēs atmaksāt. Visaktīvākie kredītkaršu izmantotāji ir iedzīvotāji ar ienākumu līmeni virs 900 eiro (37%), bet visretāk to lieto iedzīvotāji, kuru ikmēneša ienākumi ir līdz 300 eiro (12%). Kredītkaršu turēšanu drošībai jeb psiholoģiskajam komfortam visbiežāk (26%) glabā iedzīvotāji ar ienākumu līmeni no 700 līdz 900 eiro, savukārt visretāk (10%) kredītkarti drošībai tur iedzīvotāji ar ienākumiem virs 900 eiro.

 

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, ir kredītkartes īpašnieks, tādējādi nodrošinot sev iespēju ne tikai ikdienā norēķināties ar karti, bet arī jebkurā brīdī izmantot kredītlimitu neparedzētiem tēriņiem vai lielākiem pirkumiem. Tieši tās ir svarīgākās iespējas, kas nozīmīgas gan kredītkaršu īpašniekiem, gan tiem, kas pagaidām kredītkarti vēl neizmanto, liecina Citadeles veiktā aptauja.

 

„Kredītkarte var kalpot gan kā drošības garants, gan karte ikdienas tēriņiem, tomēr nozīmīgi, ka iedzīvotāji kredītlimita izmantošanu izsver tikpat rūpīgi kā, piemēram, kredīta ņemšanu.  Lai veicinātu atbildīgu kredītkartes un kredītu limita izmantošanu, bankā Citadele esam noteikuši ikmēneša minimālo ienākumu apjomu, kas klientam nepieciešams, lai saņemtu kredītkarti un izmantotu saviem ienākumiem atbilstošu kredītlimitu,” norāda bankas Citadele Privātpersonu un MVU apkalpošanas direkcijas vadītāja Dace Priede.

 

Aktīvākie kredītkaršu lietotāji ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Savukārt vismazāk kredītkaršu lietotāju ir jauniešu vidū, kur to aktīvi lieto 13%, bet 6% to glabā drošībai. Vecāka gadagājuma cilvēku vidū skaidrāk redzama tendence turēt kredītkarti drošības apsvērumu dēļ.

 

Bankas Citadele veiktā aptauja norisinājās aprīlī un tajā piedalījās 771 Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem.

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši