Mūžībā devies Andrejs Žagars

Pēc ilgstošas slimības mūžībā devies latviešu aktieris, režisors un uzņēmējs Andrejs Žagars, vēstī radio stacija “SWH”.

Andrejs Žagars dzimis 1958. gada 16. oktobrī. No 1996. līdz 2013. gadam Žagars bija Latvijas Nacionālās operas direktors. 2017. gada jūnijā ievēlēts par Rīgas domes deputātu no partijas “Latvijas attīstībai”.
Video redzams, ka pirms sešiem gadiem Andrejs Žagars bija enerģijas un ideju pilns.

Žagars dzimis 1958. gadā Krievijā, izsūtīto ģimenē. Pēc atgriešanās Latvijā ģimene dzīvojusi Cēsīs. 1982. gadā beidzis Dailes teātra 7. studiju un Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti dramatiskā un kino aktiera specialitātē. Tajā pat gadā Žagars sāka strādāt Dailes teātrī, kur darbojas līdz pat 1994. gadam. Filmējies vairākās Rīgas kinostudijas un Krievijas spēlfilmās.

1993. gadā Andrejs Žagars uzsāka uzņēmējdarbību, atvēris Rīgā vairākas kafejnīcas, to skaitā Osiris un Deco bārs.

1996. gadā Žagars tika iecelts par Latvijas Nacionālās operas direktoru un šo amatu ieņēma līdz 2013. gada septembrim. 2002. gadā debitējis Dalhallas operas festivālā kā operas režisors ar Riharda Vāgnera operu “Klīstošais holandietis”, bet 2003. gadā šo pašu operu iestudējis Latvijas Nacionālajā operā. Pēc tam iestudējis operas gan Latvijā, gan ārvalstīs, ar operu iestudējumiem piedalījies dažādos festivālos. 2015. gadā atsācis darbu Dailes teātrī kā režisors.

2016. gadā nodibinājis Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fondu ar mērķi veicināt un attīstīt kultūras projektus, īpaši mūzikas un mākslas nozarēs. Darbojas kā mākslinieciskais vadītājs fondā “Baltijas muzikālās sezonas”, kas uzsācis darbību 2017. gadā.

Portāls izsaka līdzjūtību tuviniekiem!

Atvadīšanās no Andreja Žagara pirmdien, 4. martā pulksten 13:00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

TOP Komentāri

avatar