LRA – pašvaldību vēlēšanās jāļauj balsot jau no 16 gadiem

„Līdz šim nereti medijos ir dzirdama šausmināšanās par to, ka jaunieši maz interesējas par sabiedriskām aktualitātēm un politiskajiem procesiem, aizmirstot, ka paši esam viņiem lieguši iespēju aktīvi piedalīties un paust savu politisko nostāju vēlēšanās. Tajā pašā laikā kriminālatbildība ir paredzēta jau no 14 gadu vecuma, savukārt no 15 gadiem personu var nodarbināt patstāvīgā darbā. 15 gados jauniešiem obligāti jau ir jābūt arī personu apliecinošam dokumentam, bet no 16 gadiem jaunietis jau ir tiesīgs noslēgt darījumus par savu brīvo mantu. Uzskatu, ka paplašinot vēlētāju loku, izdosies jauniešus iedrošināt daudz vairāk interesēties un iesaistīties politiskajās norisēs dzimtajos novados, kā arī palielinās politiķu interesi par jauniešiem svarīgu jautājumu risināšanu. Un tas nav mazsvarīgi, ņemot vērā līdzšinējās demogrāfiskās un emigrācijas tendences mūsu valstī,” uzsver Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Aicinājumu atbalstīt vecuma sliekšņa samazināšanu Eiropas valstīs jau ir izteikusi Eiropas Padome – 2011. gada 23.jūlijā Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja pieņēma rezolūciju nr. 1826, aicinot piešķirt vēlēšanu tiesības jau no 16 gadu vecuma visās 47 Eiropas Padomes valstīs visu veidu vēlēšanās. No Baltijas valstīm pirmā Eiropas Padomes aicinājumam ir sekojusi Igaunija, kas šā gada maijā jau pieņēma lēmumu par balsošanas vecuma samazināšanu pašvaldību vēlēšanās no 18 uz 16 gadiem.

Šobrīd pilsētas un novadu domes vēlēšanās var piedalīties Latvijas un Eiropas Savienības pilsoņi, kuri ir reģistrēti iedzīvotāju reģistrā un vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu.

Informāciju sagatavoja Dainis Liepiņš, Saeimas deputāts, Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs.

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Jou Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Jou
Viesis
Jou

Ārprāts, LRA visiem līdzekļiem vēlas tikt pašvaldībās, kaut vai ar maz saprotošu bērnu palīdzību, kuriem būtu interesanti un smieklīgi skatīties, kā kāds kaimiņš ampelējas! Skumji…

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši