Lielvārdes alus uzsācis sadarbību ar “Latraps” jauna alus radīšanā

Jaunais Lielvārdes alus “Zelta Laikmeta” radīts izmantojot Latvijas miežu iesalu no LATRAPS, kas atrodas Jelgavas novada Elejā. LATRAPS iesalnīca tirgū darbību uzsāka 2014. gadā un šobrīd ir lielākā komerciālā iesalnīca valstī. Šī sadarbība iezīmē tālāku virzību uz mūsu mērķi – piedāvāt augstākā labuma tradicionāli darītu eilu, kas radīts no vietējām izejvielām.

Lielvārdes alus meistars Uldis Vērsis: “Pēc Lielvārdes Ķiršu Kriek panākumiem, kas būtiskā mērā saistāmi ar vietējo – Tukuma novada – ķiršu izmantošanu, nākošais lielais solis bija vietējā miežu iesala izmantošana. Pateicoties LATRAPS drosmei ienākt tirgū 2014. gadā, tas nu ir iespējams. Man jāteic, ka patiesi lepojos ar Lielvārdes Zelta Laikmeta, kas tapis ar šo iesalu.”

Lielvārdes Zelta Laikmeta alus ir nefiltrēts rubīna eils, pusgadu noturēts ozolkoka mucās pirms pudeļošanas; tas ir karmīnsarkans krāsā un sabalansēti saldens garšā. Izvēlētās tirdzniecības vietās tas būs pieejams no februāra beigām.

Lielvārdes alus atjauno tradicionāla eila darīšanu Latvijā, ceļot gaismā mūsu brūvēšanas mantojuma nepelnīti aizmirstu daļu. Lielvārdes klāsts piedāvā plašu izvēli, kas apmierinās jebkuru alus cienītāju – Lielvārdes Gaišo, Lielvārdes Tumšo, Lielvārdes Kviešu, Lielvārdes Ķiršu Kriek, Lielvārdes Ozolu Nefiltrēto un Lielvārdes Citra. Lielvārdes alus iedvesmojas no 17. gs. darīšanas tradīcijām, kas uzskatāms par Latvijas alus zelta laikmetu. Mūsu alus meistari pieiet savam arodam ar īpašu rūpību – katru reizi alus tiek darīts tikai no labākajām sastāvdaļām un katra pudele tiek vairākkārt pārbaudīta, lai mēs varētu būt nešaubīgi par tās izcilību.

Lielvārdes alus ir iemantojis gan alus mīļotāju, gan starptautisku tiesnešu ievērību, saņemot divas zvaigznes Superior Taste Award konkursā un trīs sudraba un vienu zelta medaļu Baltic Beer Star 2016 sacensībā.

Ilustratīva foto: priekam.lv

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši