Līdzekļu pārdales rezultātā veselības nozarei novirza 8,8 miljonus eiro

5. novembrī, valdībā lēma veselības nozarei no citām programmām pārdalīt 5,2 miljonus eiro, savukārt 3,67 miljonus eiro pārdalīs esošā nozares finansējuma ietvaros. Rezultātā papildu finansējumu varēs novirzīt, lai vēl šogad uzlabotu pieejamību rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem, kompensējamajiem medikamentiem, insulīna sūkņu iegādei bērniem, kā arī rezidentu apmācībai saistībā ar rezidentu skaita pieaugumu, un citām programmām, kas uzlabos ārstniecības pakalpojumu pieejamību.

Kopumā šogad vairākiem mērķiem novirzīs papildu 8,8 miljonus eiro:

  • 2 miljonus eiro – rezidentu apmācībai saistībā ar rezidentu plūsmas pieaugumu;

  • 2,7 miljonus eiro – kompensējamo zāļu apmaksai;

  • 1,9 miljonus eiro – papildus rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem (705 863 eiro), medicīniskās apaugļošanas pakalpojumiem 120 sievietēm (183 146 eiro), ārstniecības pakalpojumu apjoma palielinājumam (1 026 741 eiro, tai skaitā: oftalmoloģijai 243 197 eiro, kodolmagnētiskai rezonansei 136 412 eiro, gastrointestinālai endoskopijai dienas stacionārā 107 579 eiro un datortomogrāfijai 539 553 eiro);

  • 1 miljonu eiro – insulīna sūkņu iegāde bērniem mūsdienīgai pirmā tipa cukura diabēta ārstēšanai;

  • 715 tūkstošus eiro – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam defibrilatoru iegādei (593 271 eiro), plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu iegādei (122 442 eiro);

  • 352 tūkstošus eiro – neatliekamiem remontiem un pasākumiem Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas un Valsts tiesu medicīnas ekspertīžu centra funkciju nodrošināšanai.

Šie pasākumi izvēlēti atbilstoši Veselības ministrijas prioritātēm, ņemot vērā, ka konkrētais finansējums ir novirzāms pasākumiem, kurus jāīsteno vēl šogad. Šie ir vienreizēji pasākumi, kuriem nav ietekmes uz nākošo gadu budžetu. Tāpat plānots segt izmaksas par pakalpojumiem, kas šogad ir sniegti virs sākotnēji plānotā līguma apjoma.

Informāciju sagtavoja: Anna Strapcāne, VM Preses sekretāre

TOP Komentāri

avatar