«Latvijas skolas soma» ietvaros piedāvā jaunas un aizraujošas koncertlekcijas

Platforma SKOLĒNIEM.LV atklāj 2023.gadu ar pavisam jaunām, nedzirdētām kultūras norisēm skolēniem. Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis kopā ar saviem skatuves kolēģiem un domubiedriem, sadarbojoties ar  kultūrizglītības programmu «Latvijas skolas soma», sagatavojis plašu un daudzveidīgu koncertlekciju un kultūras norišu programmu platformā SKOLENIEM.LV. Skolēnus sagaida pārsteigumi, emocijas un unikāla kultūras pieredze: jaunajās kultūras norisēs būs iespēja sastapt tautas mūzikas grupas «Tautumeitas» dalībnieces māsas Asnati un Aurēliju Rancānes, vijoles virtuozu Daniilu Bulajevu, grupas «Citi Zēni» līderus Dagni Roziņu un Robertu Memmēnu, dziedātāju Daumantu Kalniņu, Justu Sirmo un Kārli Mangulsonu u.c. māksliniekus.

Pats Jānis kopā ar dzīvesbiedri, džeza dziedātāju Rūtu Dūdumu programmā «Kilograms teātra mūzikas» atgādinās par teātra mūzikas vēsturi, populārām un mazāk pazīstamām Marģera Zariņa, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Jāņa Šipkēvica, Kārļa Lāča u.c. komponistu dziesmām, kas radītas teātra izrādēm. «Atšķetināsim interesantus un noderīgus faktus par Latvijas teātriem, radošajām personībām, aktieriem un režisoriem, komponistiem un iestudējumu dramaturģijas autoriem,» savu programmu raksturo mūziķi.

Kolorītās etnomūzikas grupas «Tautumeitas» dalībnieces, māsas Asnate un Aurēlija Rancānes, kopā ar skolēniem pētīs, kāds izskatās gads, dzīvojot saskaņā ar dabu, latviešu tradīcijām un svinot gadskārtu svētkus. «Kopā dziedāsim dziesmas, tiks stāstīti stāsti un apskatīti foto un video vēsturiskie fragmenti, bet jauniešus aicināsim iesaistīties rotaļās, lai uzburtu sajūtu, kāda rodas, piedaloties latviešu tradicionālo svētku svinēšanā,» uzsver Asnate.

Koncertlekcijā «Ceļš uz lielo skatuvi» būs iespēja klātienē sastapt populārās grupas «Citi Zēni» līderus Robertu Memmēnu un Dagni Roziņu, lai izbaudītu muzikālos priekšnesumus, sarunas par mūziku, dzeju un izglītību, kultūras nozīmi mūsu ikdienā un, protams, stāstus par koncertdzīves aizkulisēm un veiksmes stāstiem mūzikas vēsturē.

Koncertlekcijā «Orķestra un elektromūzikas evolūcija» būs unikāla iespēja iepazīties ar orķestra mūziku un tās vēsturi cauri gadsimtiem, kā arī tās ietekmi digitālajā vidē. Šajā programmā skolēniem kopā ar vijoļvirtuozu Daniilu Bulajevu un komponistu Jāni Ķirsi būs iesēja izpētīt un ieklausīsies īstā simfoniskajā orķestrī, tā instrumentu skaņās un spilgtākajos pasaules un latviešu komponistu skaņdarbos. 

Īsta ālēšanās, nedarbi, un pats galvenais – mācīšanās no kļūdām – sagaidāma komponistu Jāņa Ķirša un Andra Sējāna muzikālajā «nedarbā», kas tapis pēc leģendārā Vilhelma Buša puiku stāsta «Makss un Morics» motīviem un kuru latviešu valodā atdzejojusi Aspazija. Galvenajās lomās – talantīgie dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons.

Savukārt stāstā par leģendārā latviešu dziesmu konkursa «Mikrofona aptauja» kopā ar populāro dziedātāju Daumantu Kalniņu būs iespēja ne tikai uzzināt par šā pasākuma vēsturi, nozīmīgākajiem māksliniekiem, dziesmu autoriem un komponistiem, bet arī dzirdēt gan mazāk zināmas, gan visiem labi atpazīstamas latviešu kultūrā iesakņojušās Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa, Ulda Marhileviča, Raimonda Paula u.c. komponistu dziesmas, kuras savu ceļu pie klausītāja sākušas tieši caur leģendāro dziesmu konkursu.

Radošajā darbnīcā «Instrumentu karnevāls» skolēni apgūs pirmās iemaņas sitaminstrumentu, ģitāras un taustiņinstrumentu spēlē; mācīsies, – ko nozīmē komandas darbs – saspēle ansamblī, solista loma, improvizācija, kā arī skolēniem būs iespēja kopā apgūtu dziesmu ieskaņot ierakstu studijā, kuru pēc tam varēs atrādīt saviem vecākiem! Radošās darbnīcas vadītājs – mūziķis Edgars Jass.

Par godu 4.maijam – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai – TV šova «X Faktors» uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas zvaigzne Justs Sirmais dosies apceļot Latvijas skolas ar svētku koncertu «Daudz laimes, Latvija!». Tas būs izzinošs, muzikāls koncertstāsts par Tautas atmodu un Dziesmoto revolūciju, kurā skanēs Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Raimonda Tigula, Ērika Ešenvalda u.c. radītā mūzika, kā arī jaunas dziesmas, kuras radītas speciāli programmai «Latvijas skolas soma».

«Ar katru dienu kļūt zinošākam par kultūru ir forši, tāpēc talantīgākie, spilgtākie Latvijas mūziķi un mākslinieki būs priecīgi sastapt un iepazīstināt ikvienu Latvijas skolēnu ar oriģinālu, aizraujošu un noderīgu mācību saturu, vienlaikus izklaidējot un izglītojot. Šo jaunieši var dēvēt arī par savu festivālu, kas dod iespēju baudīt patiešām plašu un interesantu programmu. Pateicoties «Latvijas skolas somai», varam būt daļa no izglītības procesa, apciemojot jūsu mācību iestādi ar klātienes koncertiem, muzikālā izrādēm un radošajām darbnīcām» uzsver aicina Jānis Ķirsis.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar