Latvijā, salīdzinot ar citām ES valstīm, riski ar Covid-19 saglabājas ievērojami augstāki

Vērtējot situāciju Eiropā, vērojams Covid-19 saslimstības samazinājums jau vairākas nedēļas pēc kārtas, savukārt Latvijā joprojām 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir ievērojami augstāks kā Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 431,3* (pirms nedēļas – 453,3). Tikmēr ES un EEZ vidējais rādītājs turpina samazināties, sasniedzot 224,4 (nedēļu iepriekš – 276,9).

Kaimiņvalsts Igaunija ierindojas 9. vietā ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju 320,8 (nedēļu iepriekš – 373,1), Lietuvā novērojama situācijas uzlabošanās ar rādītāja samazinājumu līdz 562,8 (pirms nedēļas – 599,5), taču ierindojas 2. vietā Eiropā.

Latvijā pēdējo septiņu dienu laikā vērojams neliels saslimstības samazinājums, tomēr ikdienu no jauna tiek atklāti vidēji 487 Covid 19 inficētie dienā, arī stacionāros saslimušo skaits saglabājas – vidēji 661 pacients katru dienu. Tas liecina, ka sabiedrībā Covid-19 infekcija joprojām izplatās nekontrolēti un saglabājas augsti riski. 

Situācija pasaulē joprojām saglabājas ļoti mainīga. Tiek atklāti arvien jauni Covid-19 paveidi, kas ir maz pētīti, tādēļ aicinām izvērtēt riskus un nedoties maznozīmīgos ceļojumos ārpus Latvijas.

Atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • vēdināt telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,

  • pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu) vietās, kur tas ir nepieciešams,

  • īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu,

  • nedoties sabiedrībā pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Attēls: ilustratīvs

TOP Komentāri

avatar