Lāči pīpē zāli – Andreja Prigičeva personālizstāde

No 11.augusta Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā – Andreja Prigičeva personālizstāde “Lāči pīpē zāli”, kurā mākslinieks piedāvā sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas, vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisku normu, ētisku un tikumisku hipotētiski aktualizētu problemātiku, – “kas būtu, ja būtu”.

“Cilvēka dabā ir nepārvarama tieksme pēc iespējas izvairīties no akūtām laikmeta negācijām, kas tiek panākta ar iluzoru apziņas filtru radīšanu uzliekot tā dēvētās „rozā brilles”. Andreja Prigičeva darbos attēlotas divas paralēlās pasaules un to mijiedarbība tiek pasniegtas viegli nolasāmās, bērnišķīgi didaktiskās autonomās ainiņās, kuru ārēji nevainīgās mizanscēnas rod impulsu ironiskai pašatklāsmei un nojausmai par patieso pasaulīgo lietu kārtību,” saka – mākslas zinātnieks Raimonds Kalējs.

“Darbos atveidoju savu sabiedriskās pieredzes uzkrājumu, radot jaunas sistēmas ar elementārdaļiņām līdz galaktiskiem objektiem, kas veido ilūziju par to, kas būtu, ja nebūtu psiholoģisko funkciju paškontrole un pašregulācija. Kā, piemēram, izstādes darbā “Lāči pīpē zāli”, kurā sapīpējies lācis kā Transformers ar atņemtu iekšējo dziņu, lai pievērstu konkrētai kultūras grupai,” saka pats mākslinieks.

Andrejs Prigičevs ir spilgts 21. gadsimta atklājums pie Latvijas laikmetīgās mākslas debesīm, kurš veiksmīgi apliecina sevi gan multimediālās mākslas neskaitāmajās formās, gan arī kā izcils restaurators un interjerists. Mākslinieks beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, dzīvo un strādā Liepājā. Daudz glezno, radījis virkni instalāciju un interjeru, novatoriski atjaunojot vecas lietas, kuras viņa radošās iztēles transformētas iegūst jaunu dzīvi un vizuālo estētiku. Pēc mākslinieka zīmējumiem animācijas studijā Rija tapusi multiplikācijas filma “Kad āboli ripo”.

Andreja Prigičeva personālizstāde Kuldīgas Mākslinieku rezidencē skatāma līdz 9. septembrim.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar