Koncertprogramma “Manas tautas dziesma”

Jau ziņots, ka līdz 10.oktobrim klausītājiem balsojot, iespējams veidot koncerta programmu. Tagad, līdz 20.oktobrim atsūtot uz Latvijas Radio 2 iedziedātu tautasdziesmu paraugu, katram koncertam tiks izvēlēts arī viens dalībnieks vai dalībnieku apvienība “no tautas”, kas ar savu priekšnesumu kuplinās koncertu.

“Mēs augstu vērtējam savu klausītāju,” par neparasto ideju stāsta Latvijas Radio 2 direktors Armīns Ronis. “Nešaubos, ka starp cilvēkiem, kas mīl latviešu mūziku, atradīsies arī tādi, kas gribēs dalīties ar citiem savā priekā un varēšanā, godinot tautas dziesmas. Tāpēc gribam dot saviem klausītājiem iespēju uzstāties kopā ar lieliskiem profesionāļiem, ļaujot pasniegt arī viņiem savu dāvanu valstij tās svētkos.”

Lai noskaidrotu, kurš tiks uzaicināts piedalīties kādā no “Manas tautas dziesmas” koncertiem, līdz 20. oktobrim Latvijas Radio 2 gaidīs klausītāju iedziedātos tautasdziesmu paraugus MP3 formātā e-pastā tautasdziesma@lr2.lv. Uz katru koncertu Ogrē, Rīgā, Valmierā, Tukumā, Jelgavā vai Liepājā tiks izvēlēts viens izpildītājs vai izpildītāju grupa.

“Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” Latvijas 95.dzimšanas dienas nedēļā skanēs latviešu tautas dziesmas – dziesmas, kurās mīt mūsu saknes, dvēsele un spēks. Vairāk nekā 30 tautas dziesmas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos kopā ar Jubilejas orķestri augstas raudzes profesionāļu Jāņa Strazda un Kristīnes Kārkles-Puriņas vadībā izdziedās Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Emīls Balceris un Kristīne Kārkle-Puriņa.

Jau iepriekš ziņots, ka koncertprogrammas repertuāru veido Latvijas Radio 2 klausītāji un “Latvijas Avīzes” lasītāji, no piedāvāto 50 dziesmu saraksta atzīmējot trīs visskaistākās latviešu tautas dziesmas. Balsošana notiek portālā www.la.lv un Latvijas Radio 2 mājas lapā līdz 10.oktobrim. Anketas ar visu dziesmu sarakstu atrodamas arī “Latvijas Avīzes” pielikumā “Nedēļa kabatā” (19.09) un žurnālā “Mājas Viesis” (20.09). Veiksmīgākie balsotāji saņems ielūgumus uz koncertiem rudenī.

Koncerti “Manas Tautas Dziesmas” notiks 8.novembrī Ogres kultūras centrā, 9.novembrī Valmieras kultūras centrā, 11.novembrī Rīgā, Dailes teātrī, 15.novembrī Tukuma pilsētas kultūras namā, 16.novembrī Jelgavas kultūras namā un 17.novembrī Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē. Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

TOP Komentāri

avatar