Klajā nāk grāmata par fotogrāfu Eiženu Finku

Fotogrāfa un fotovēsturnieka Pētera Korsaka grāmata par fotogrāfu Eiženu Finku (1885–1958) Eižens Finks. Fotogrāfs leģenda. Dizains: Anna Aizsilniece.

Pareģa Eižena Finka vārds, šķiet, nav svešs nevienam. Viņš bijis galvenais iedvesmas avots mūzikliem, grāmatām, viņam arī nozīmīga loma nesen tapušajā daudzsēriju filmā par Emīliju Benjamiņu. Patiesi nenogurdināmais sava medija pētnieks fotogrāfs un fotovēsturnieks Pēteris Korsaks jau vairākkārt, veidojot izstādes un publikācijas, ir pievērsies Eiženam Finkam tieši kā nepietiekami novērtētam sava laika profesionālam, veiksmīgam fotogrāfam. Tagad šī informācija par Finka fotogrāfa sniegumu apkopota grāmatā. Tajā ieraugāmi Latvijas muzeju un privāto kolekcionāru rīcībā esošie un laipni atvēlētie attēli, kas stāsta gan par Finka paša ģimeni, gan ļoti dažādo publiku, kas apmeklējusi Finka fotosalonu. Tas ir saistošs sava laika sabiedrības ļoti dažādo slāņu un tipāžu spogulis. Sastopam arī sabiedrībā plašāk pazīstamas personas – mūziķus, dziedātājus, kolēģus fotogrāfus, sabiedriskās darbinieces, militārpersonas – Lāčplēša kara ordeņa kavalierus, arī dzejnieci Mirdzu Ķempi, tolaik Latvijas radio diktori, Igaunijā dzīvojošo dzejnieku Igoru Severjaņinu un vēl pusaudzi nākamo komponistu Tālivaldi Ķeniņu.

Māksliniece Anna Aizsilniece, veidojot grāmatas dizainu, ir radījusi šiem atveidiem oriģinālus fonus, kas jo vairāk ļauj iejusties laika atmosfērā, izcelt personību psiholoģisko spektru un dot grāmatas koptēlam īpašu pievilcību.

Literārā redaktore Cilda Redliha.

Dizains: Anna Aizsilniece.

Attēlu apstrāde: Raivis Salmiņš.

Vizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar