Kaņepes Kultūras centrā sezonu atsāk „Sieviešu stendaps”

Šodien, 24. septembrī, Kaņepes Kultūras centrā piekto sezonu ar stāvkomēdiju Sieviešu sprediķi pieteiks organizācija Sieviešu stendaps, kurā piedalīsies komiķes Katrīna Rudzīte, Ieva Viese-Vigula, Laura Ceļmale, Mairita Lūse, Džemma Sudraba un Marta Elīna Martinsone. Stāvkomēdiju vakari Kaņepes Kultūras centrā notiks reizi mēnesī no septembra līdz jūnijam.

Sieviešu stendapi tiek veidoti, lai pie vārda tiktu arī tie cilvēki, kuriem citviet ir bijis mazāk iespēju runāt skaļi, smieklīgi un par neērtām tēmām. Sezonas atklāšanas pasākuma nosaukums Sieviešu sprediķi ir pieskaņots oficiālās brīvdienas statusam Latvijā, jo šodien pie mums ciemojas Romas Katoļu baznīcas pāvests. Arī mēs sliesim savu kanceli, kur kāpsim, sludināsim un sprediķosim. Visi, kas šodien neiegūs gana svētības un prieka no pāvesta vizītes, lai nāk vakarā uz Sieviešu sprediķiem. Tur tā būs gana visiem,” skaidro organizācijas pārstāve un dzejniece Inga Gaile.

Sieviešu stendaps radās kā jauna platforma, kur  daiļā dzimuma pārstāvēm runāt par piedzīvoto un savām izjūtām ārpus mediju un konservatīvi labējā viedokļa ietekmētā stereotipa par to, kādai sievietei ir jābūt un kā viņai ir jājūt, kā arī no vēlmes apzināt sievietes komēdijas žanrā. Aizvadītajos gados Sieviešu stendaps ir kļuvis par izaugsmes platformu vairākām komiķēm, tajā skaitā Elīnai Martinsonei, Aivai Birbelei un Džemmai Sudrabai.  Katru mēnesi iespēja debitēt tiek piedāvāta  arī jaunām komiķēm.

Biļetes ierobežotā skaitā iepriekšpārdošanā var iegādāties Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15. Sieviešu sprediķi sākums plkst. 19:00, biļetes cena – 4 eiro.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar