Kafija pa ceļam savā krūzītē: Latvijas iedzīvotāji šo iespēju izmanto septiņreiz aktīvāk nekā pasaulē kopumā

“Narvesen” veiktā aptaujā* noskaidrots – kamēr tikai nepilni 3% kafijas cienītāju visā pasaulē iegādājas kafiju savās līdzi paņemtajās krūzēs**, Latvijā šādu iespēju izmanto katrs piektais iedzīvotājs, un tikpat daudzi to labprāt izmēģinātu, kaut arī pašlaik šādu paradumu nepiekopj. Galvenais iemesls, kāpēc iedzīvotāji kafijas dzērienus pilda savās krūzēs vai termokrūzēs, ir vēlme atbalstīt dabai draudzīgu dzīvesveidu, samazinot vienreiz lietojamā iepakojuma patēriņu.

Lielākoties iespēju iecienīto kafijas dzērienu baudīt no personīgās krūzes izmanto 18–29 gadus veci jaunieši (30%), bet vismazāk šāda paraduma praktizētāju ir vecuma grupā virs 60 gadiem – tikai 12%.

“Paradums atteikties no vienreiz lietojamā iepakojuma, kur tas iespējams, no stilīga trenda kļūst par ikdienas paradumu. Sevišķi to novērojam jaunu cilvēku vidū, kuri arī pašu kafijas dzeršanas rituālu uztver drīzāk kā dzīvesstila apliecinājumu, nevis iespēju uzņemt kofeīna devu enerģijai. Pozitīvi, ka izvēlei par labu savai krūzei ir tendence pieaugt, un, kā redzam pēc klientu veiktajiem pirkumiem, gada aukstajā laikā cilvēki biežāk nāk ar savu termokrūzi,” stāsta Ilze Dumceva, SIA “Narvesen Baltija” Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore.

Kā biežāko iemeslu, kāpēc iegādāties kafiju savā krūzītē, trešā daļa jeb 34% aptaujāto minējuši dabai draudzīgu dzīvesveidu. Sevišķi svarīgi tas ir jauniešiem 18–29 gadu vecumā: šo kā galveno iemeslu norādījuši 42% aptaujāto, kuri iegādājas kafiju savā krūzē. Katru piekto savas līdzi ņemamās krūzes lietotāju motivē iespēja saņemt atlaidi, šādi iegādājoties kafijas dzērienu, turklāt vīriešiem šis kritērijs ir daudz svarīgāks nekā sievietēm (attiecīgi 26% un 17%). Apmēram tikpat daudz Latvijas iedzīvotāju novērtē kafijas baudīšanas emocionālo un estētisko aspektu, jo, pērkot dzērienu savā krūzītē, to ir ērtāk lietot un priecē tās dizains. Tas ir mazliet svarīgāk sievietēm nekā vīriešiem (22% un 17%). 

Puse savu krūzīšu lietotāju izmanto iespēju iegādāties kafiju līdzņemšanai, dodoties izbraukumā uz jūru vai pie dabas, turklāt to kā populārāko iemeslu nosaukuši seniori vecuma grupā virs 60 gadiem, kur šo atzīmējuši trīs ceturtdaļas aptaujāto. Vēl 46% kafiju savā krūzītē iegādājas pa ceļam uz darbu vai mācībām, lielākoties jaunieši. Katrs ceturtais ar savu līdzpaņemto krūzīti dodas pastaigā pa pilsētu, bet katrs piektais izmanto iespēju iemalkot kafiju no iecienītās krūzes pusdienu pauzē.

“Daudzi lietotāji novērtē termokrūzes sniegtās priekšrocības – tajā kafija ilgāk saglabājas karsta, kas ir sevišķi svarīgi, ja dzērienu gribas izbaudīt ilgākā laika posmā. Taču redzam, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki iegādājas kafiju savā krūzītē, ir iespēja to iemalkot jebkurā sev ērtā un patīkamā vietā. Par to ikviens varēja pārliecināties arī Latvijas slepeno punktu kartes balsojumā, kur vasaras izskaņā ar 1135 balsīm par uzvarētāju atzīta Ķengaraga promenāde Rīgā, bet vēl simtiem balsu atdotas par citiem pilsētas punktiem, apliecinot, ka cilvēki labprāt uzturas pilsētvidē un nesteidzīgi izbauda atpūtas mirkļus,” aptaujas rezultātus komentē Ilze Dumceva.

*Aptauja veikta sadarbībā ar Norstat 2020. gada septembrī, aptaujājot 1003 Latvijas iedzīvotājus 18–74 gadu vecumā. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar