Jaunākie sasniegumi mākslīgā intelekta jomā: kāda būs viedtālruņu nākotne?

Mākslīgais intelekts (AI) šobrīd ir viens no apspriestākajiem tematiem tehnoloģiju pasaulē. Jāsaka gan, ka šāda uzmanība ir pelnīta, jo tas nenoliedzami ietekmē mūsu ikdienas dzīvi: mākslīgais intelekts, kas spēj apstrādāt milzīgus datu apjomus un mācīties no likumsakarībām, revolucionāri maina ne tikai mūsu izklaides, darba un savstarpējās saskarsmes veidus, bet arīdzan ietekmē viedtālruņu nozari un visu tehnoloģiju lietotāju ikdienu.

Fotogrāfija vairs nav iedomājama bez mākslīgā intelekta

Mūsdienās mākslīgais intelekts nereti tiek izmantots, lai optimizētu viedtālruņu fotografēšanas funkcijas, radot acīm pievilcīgākus attēlus.

“Mākslīgais intelekts nodrošina visaugstākās kvalitātes viedtālruņu fotogrāfijas, jo ar algoritmu palīdzību nosaka objektu un automātiski pielāgo filtru, apgaismojumu un citus nepieciešamos parametrus. Piemēram, uzņemot portretu, šī tehnoloģija automātiski novērš sarkano acu efektu un izgaismo sejas krāsu. Arī fotogalerijās saglabātie attēli tiek šķiroti ar mākslīgā intelekta palīdzību: attēli tiek sakārtoti atbilstoši draugu vārdiem vai sejām, lai lietotājam būtu vieglāk orientēties fotogrāfiju klāstā,” stāsta Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

AI pilda arī drošības funkciju

Viens no svarīgākajiem mākslīgā intelekta izmantošanas veidiem ir viedierīces aizsardzība ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju.

Izmantojot sejas atpazīšanas tehnoloģiju, lietotāji var ātri un ērti piekļūt savam viedtālrunim, turklāt jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi garantē risinājuma drošību. Sejas atpazīšanai tiek izmantoti mākslīgā intelekta algoritmi, kas spēj atpazīt cilvēka acis, uzacis, degunu un muti un salīdzināt šos datus ar esošajiem attēliem. Lai gan šis process prasa apjomīgu datu izvērtēšanas darbu, AI to paveic vienā acumirklī, lai ikviens lietotājs varētu izmantot visas sava viedtālruņa funkcijas, vienkārši skatoties uz ierīces ekrānu.

Uzticams sabiedrotais ikdienas dzīvē

Mūsdienās daudzi jaunie viedtālruņi ir aprīkoti ar virtuālajiem asistentiem, kas turpina strauji pilnveidoties.

Lai gan šodien mūs no virtuālajiem asistentiem var atturēt valodas barjeras un nepilnīga skaņas uztveršanas tehnoloģija, laika gaitā tie kļūs par arvien svarīgāku sastāvdaļu viedierīču izmantošanā. Ar mākslīgo intelektu darbināmie virtuālie asistenti ļaus veikt vairākus uzdevumus vienlaikus, piemēram, rakstīt īsziņas, izveidot atgādinājumus vai pārlūkot tīmekli. Svarīgi atcerēties, ka mākslīgais intelekts mācās ar katru pieprasījumu, tāpēc tas spēj sniegt arvien mērķtiecīgākus ieteikumus, pamatojoties uz ierīces lietošanas vēsturi.

Kas mūs sagaida nākotnē?

Lai gan jau tagad varam izmantot mākslīgā intelekta tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, tuvākajā nākotnē viedtālruņiem būs vēl vairāk pielietojumu.

“Prognozes liecina, ka viedtālruņi drīzumā varētu kļūt par galveno mājas automatizācijas ierīci. Savienojot to ar citām elektroniskām mājas ierīcēm, piemēram, termostatu, kā arī izklaides vai apgaismojuma sistēmām, AI algoritmi varētu automātiski pielāgot lietotāja vēlmes attiecībā uz apgaismojuma līmeni, temperatūru vai citiem iestatījumiem. Turklāt veselības uzraudzībai, ko nodrošina šī tehnoloģija, ir potenciāls revolucionāri mainīt mūsu veselības aprūpi. Tuvākajā nākotnē mākslīgajam intelektam vajadzētu ne tikai sniegt kvalitatīvus veselības uzlabošanas ieteikumus, pamatojoties uz lietotāju sirdsdarbības, asinsspiediena vai elpošanas frekvences datiem, bet arī nozīmēt pareizu ārstēšanu,” secina Tillers.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar