Jau trešo gadu vidusskolu labākie absolventi saņems Simtgades stipendijas

Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm ir iespēja izvirzīt vienu šā mācību gada absolventu Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai. Katras skolas viens izvirzītais skolēns saņems vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā. Vērienīgais stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. 2018. gadā stipendiju 500 eiro apmērā saņēma 347 spožākie vidējo mācību iestāžu absolventi. Savukārt pagājušajā gadā sveicām 356 stipendiātus.

“Līdz šim pavadītais laiks skolā ir devis iespēju gan apgūt zinības, gan sportot, izpausties mākslinieciski un būt sabiedriski aktīviem. Šobrīd piedzīvojam sarežģītu, nenoteiktības un izaicinājumu pilnu laiku. Tāds tas ir arī skolēniem, kam jāspēj pielāgoties, lai mācību un saziņas procesu veiksmīgi īstenotu attālināti. Šodienas izaicinājumi papildus pierāda skolēnu neatlaidību, daudzpusību un radošumu. Tieši šīs skolu absolventu īpašības vēlamies īpaši izcelt un novērtēt ar stipendijas palīdzību,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Saskaņā ar stipendijas nolikumu katras Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu viens skolēns varēs saņemt šo stipendiju. To piešķirs par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Izglītības iestādei pretendenta pieteikums par 2019./2020. gada mācību gada vienu absolventu, kurš saņems šo atbalstu, ir jāiesniedz līdz 2020. gada 22. maijam. Parakstītu pieteikumu var nosūtīt pa e-pastu vai pastu Finanšu ministrijai.

Vairāk informācijas par Simtgades stipendiju Finanšu ministrijas mājaslapā.

Stipendiju atbalsta programmu īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS Latvijas Loto. 500 eiro atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies VAS Latvijas Loto rīkotajā Simtgades loterijā.

TOP Komentāri

avatar