Izstāde LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS

Izstādē LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. atspoguļoti desmit fotogrāfa Jāņa Deinata veidoti Latvijas sabiedrībā zināmu un nozaru profesionāļu vidū cienītu sieviešu portreti. Foto stāsta mērķis ir ikvienu iedvesmot panākumiem un virzīties uz savu mērķu sasniegšanu. Foto projekta ietvaros Latvijas līderes dalās ar saviem iedvesmas avotiem un atklāj savas panākumu atslēgas.

Vaira Vīķe–Freiberga, Pasaules līderības alianses „Madrides klubs” prezidente, Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) – pirmā sieviete valsts vadītāja Austrumeiropā un foto projekta LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. dalībniece stāsta par iedvesmas smelšanos panākumiem: „Mani iedvesmo ideāli, ko mūža garumā esmu apguvusi un padziļinājusi, un visi tie neskaitāmie ļaudis, kuri nenogurstoši strādā un darbojas visas cilvēces, ne tikai paši savā labā. Mani iedvesmo dabas skaistums, kultūras sasniegumi un cilvēku labestība.”

Kopā ar Vairu Vīķi–Freibergu foto stāstāpiedalās Aiva Vīksna, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidente un biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja, Evija Rodke–Sproģe, plastikas ķirurģe, Santa Purgaile, bankas „Citadele” valdes locekle, Zlata Elksniņa–Zaščirinska, „PricewaterhouseCoopers SIA” valdes priekšsēdētāja un vadošā partnere Latvijā, Inese Ozola, uzņēmēja, zīmola „Amoralle” īpašniece un dizainere, Anna Andersone, interneta lapu dizaina rīka „Froont” un koprades telpas „The Mill” līdzdibinātāja, Baiba Zūzena, MTG TV un radio vadītāja Latvijā, Tatjana Morenko, „Zieglera Mašīnbūve” valdes locekle un Lotte Tīsenkopfa–Iltnere, „MÁDARA Cosmetics” līdzdibinātāja un valdes priekšsēdētāja. 

Lai arī Latvijā ir lielākais sieviešu īpatsvars Eiropas Savienībā (54,2%), tikai viena trešdaļa no visiem uzņēmumu vadītājiem ir sievietes. Sievietes ir būtisks cilvēkresursu kapitāls, kas var veicināt Latvijas ekonomisko attīstību vēl straujāk. Tādēļ tieši sievietes – līderes – ar savu piemēru iedrošina citu sieviešu aktivitāti un veicina interesi par dalību ekonomisko lēmumu pieņemšanā. 

 

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši