Izdota grāmata “Uztura ieteikumi” onkoloģijas pacientiem ārstēšanās laikā

Uzņēmums Roche Latvija sadarbībā ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju izdevis grāmatu cilvēkiem, kuri ārstējas no vēža – Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanās laikā. Šajā grāmatā izstāstīti fakti un sniegti padomi par uzturu, kuri jāzina un, vēlams, jāņem vērā vēža pacientiem un viņu tuviniekiem.

“Ikdienā ikviena cilvēka organismam ir nepieciešams sabalansēts uzturs, lai tiktu nodrošinātas visas nepieciešamās uzturvielas un cilvēka organisms varētu pilnvērtīgi darboties. Saslimšanas laikā tas ir vēl būtiskāk,” saka Roche Latvija direktors Rauls Vēliņš.

Uzturam ir liela nozīme audzēja ārstēšanas laikā, jo pilnvērtīgs uzturs palīdz justies labāk, mazināt nogurumu, nodrošināt spēku un enerģiju, lai uzveiktu slimību, saglabāt optimālu svaru un uzturvielu rezerves, kā arī samazināt svara zudumu, atvieglot terapijas izraisītās blaknes.

“Ar veselīgu uzturu tiks nodrošinātas uzturvielu rezerves, kas stiprinās organismu, pasargās veselās šūnas no bojāejas terapijas ietekmē, atjaunos audus un uzturēs organisma imūnspējas, lai cīnītos pret infekcijām un citām slimībām. Pacienti, kam ir pilnvērtīga diēta, mazāk cieš no terapijas blaknēm, panes augstākas terapijas devas, un viņu ārstēšana norit labāk, jo organisms ir nodrošināts ar nepieciešamajām kalorijām un olbaltumvielām,” teikts grāmatā.

“Zinot, cik būtiska loma vēža slimnieku ārstniecības procesā ir pareizam un sabalansētam uzturam, bija skaidrs, ka ir nepieciešama šāda grāmata, kas palīdzētu cilvēkiem, kuri ārstējas no vēža, un viņu tuviniekiem. Prieks, ka, sadarbojoties ar jomas speciālistiem, mums ir izdevies radīt šādu izdevumu,” uzsver R. Vēliņš.

Roche Latvija izdotās grāmatas Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanās laikā autori ir Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas diētas ārste, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras docente Asoc.Prof Laila Meija, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece, diētas ārste Dr.med. Daiga Šantare, veselīga dzīvesveida konsultante Evija Kreisiere, kā arī Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Dr. Andis Brēmanis.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar