Investējot 7,5 miljonus eiro, atklāj revolucionāra koncepta studentu viesnīcu “Duck Republik”

Piedaloties visu lielāko galvaspilsētā bāzēto universitāšu pārstāvjiem, Rīgā tika atklāta pirmā revolucionārā koncepta studentu viesnīca “Duck Republik”, kuras investīciju apjoms sasniedz 7.5 miljonus eiro. Nākamo 5-7 gadu laikā uzņēmums plāno kļūt par vadošo privāto studentu mājokļa piegādātāju Centrālajā un Austrumeiropā, atverot 15 jaunas viesnīcas vismaz septiņās Eiropas valstīs. Pirmā šāda tipa viesnīca tika atklāta šodien – Rīgā, Lauvas ielā 1 – akcentējot to, ka Latvijai nākamajos gados ir liels potenciāls veicināt izglītības eksportu, attīstot studentu izmitināšanas vietas. 

Atklātā viesnīca ir mūsdienīgs, Latvijā un Baltijā revolucionārs studentu mājokļa risinājums, kas piedāvā pilnu servisu, nodrošinot visu nepieciešamo – ne tikai mājīgas telpas, kur dzīvot un mācīties, bet arī socializēties un pavadīt laiku starptautiskā vidē. “Duck Republik” telpās ir 350 dzīvošanas vietas, no kurām jau šobrīd daļā dzīvo studenti un jaunie speciālisti, kam Latvija kļuvusi par “otrajām mājām”, studējot vai sperot pirmos soļus pa karjeras kāpnēm.

Hanno Liiva (Igaunija), “Duck Republik” izpilddirektors: “Mūsu mērķis – radīt labāko studentu mājokli pasaulē, un kļūt par studentu pirmo izvēli, meklējot mājokli ārzemēs, kā arī kopumā sekmēt studentu mobilitāti un savstarpējo sadarbību, neatkarīgi no studiju jomas un valsts, no kuras viņi nākuši. Mums jau šobrīd izveidojušies cieša sadarbība ar Latvijas universitātēm, tā piemēram, nākamos 20 gadus pārvaldīsim RTU dienesta viesnīcu Biešu ielā. Tuvāko gadu laikā plānojam tur ieguldīt vairāk nekā 4 miljonus eiro, lai jau nākamajā gadā vērtu durvis, studentiem piedāvājot jau pavisam cita koncepta mājvietu. “Duck Republik” koncepta pirmās viesnīcas atklāšana ir nozīmīgs solis, lai ciešā sadarbībā ar universitātēm, veicinātu izglītības eksportu un padarītu Latviju par arvien iekārojamāku ārvalstu studentu galamērķi, jo tajā brīdī, kad jaunietis izvēlas mācīties ārpus savas dzimtenes, viens no būtiskākajiem jautājumiem ir dzīvesvietas iespējas.” 

Pasākumā klātesošos uzrunāja arī Rīgas Tehniskās universitātes Rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns: “Izglītības eksporta jomā šis gads neapšaubāmi ir ļoti izaicinošs un sarežģīts, tomēr studentu mobilitāte ir un paliek par augstskolām un Latvijas ekonomikai nozīmīgu nozari. Latvija ir līderis Baltijas valstīs pēc ārvalstu studentu skaita – droša, ērta un savstarpējo komunikāciju veicinošā vide ir viens no svarīgiem kritērijiem, kas sekmē Latvijas augstākās izglītības eksportu. Mēs esam gandarīti par sadarbību ar Duck Republik un ticam, ka infrastruktūras attīstība ir veids, kā celt savu latiņu Eiropas izglītības tirgū, jo vispirms studentiem ir jānodrošina kvalitatīva vieta, kur dzīvot, un tad sekos panākumi arī studiju procesā.” 

Toms Baumanis, Rīgas Stradiņa universitātes administrācijas un attīstības prorektors, norāda: “Latvija jau šobrīd ir starptautiskiem studentiem pievilcīgs galamērķis – neskatoties uz Covid-19 izraisītiem apstākļiem, RSU šajā mācību gadā uzņēma rekordlielu ārzemju studentu skaitu. Augstas kvalitātes izglītība, moderna un atvērta sabiedrība, demokrātiskas izmaksas un droša vide ir tas, kas sekmē Latvijas piedāvātās izglītības tēlu pasaulē. Šāda tipa studentu viesnīcas atvēršana var kļūt par svarīgu pienesumu nozares attīstībai, un rada piemēru arī citiem, jo kur pulcējas jauni cilvēki – tur ir nākotne.”

Nodrošinot pieejamas cenas, Duck Republik piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu: dažāda tipa istabas un studiju tipa dzīvokļus, virtuvi, trenažieru zāli un vietu jogas nodarbībām, pašapkalpošanās veļas mazgātavu, āra terasi, bezmaksas WiFi, semināru un koplietošanas telpas, drošu velo un auto stāvvietu, kā arī bāru, kinozāli un dažādas citas socializācijas iespējas. Tas viss – revolucionārā, radošā un ilgtspējīgā iekārtojumā! Duck Republik misija ir savest kopā cilvēkus, gan no ārzemēm, gan Latvijas – gan studentus, gan jaunos profesionāļus, kas Latviju izvēlējušies par vietu, kur spert pirmos soļus pa karjeras kāpnēm, lai dzīves laikā viņiem šie kontakti noderētu.

TOP Komentāri

avatar