Iedzīvotāji neārstē asinsspiedienu un nonāk slimnīcā jau smagā stāvoklī

Līdz ar to pieaug pacientu skaits, kuri nonāk pie speciālistiem jau ar ielaistām sirds slimībām, kas prasa ilgstošu ārstēšanos un ievērojamus valsts līdzekļus, bet smagākos gadījumos iestājas pacienta nāve. Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz šo satraucošo situāciju, Latvijas Kardiologu biedrība rīkoja tikšanos ar mediju pārstāvjiem, kuras laikā vadošie Latvijas kardiologi un veselības aprūpes speciālisti skaidroja pareizas ārstēšanas un profilakses būtisko nozīmi saslimšanu un mirstības ierobežošanā.

Kā noskaidrots pacientu biedrības „ParSirdi.lv” un pētījumu kompānijas „GfK Custom Research Baltic” kopīgi veiktajā iedzīvotāju aptaujā, katrs trešais respondents (34% aptaujāto) uzskata, ka visas slimības ir tikai „galvā”, tāpēc arī ar paaugstināta asinsspiediena ārstēšanu nav jāsteidzas, savukārt 35% aptaujāto uzskata, ka paaugstinātu asinsspiedienu var ārstēt, dzerot zāļu tējas, vitamīnus vai uztura bagātinātājus, bet zāles uzskata par neefektīvu ārstēšanās veidu.  Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās nodaļas vadītāja kardioloģe Iveta Mintāle: „Nereti cilvēki ļaujas sabiedrībā arvien pieaugošajiem mītiem par to, ka pie ārsta nav jāiet, zāles ir kaitīgas un daudzas slimības var izārstēt tikai ar dabas līdzekļiem. Šī ir bezatbildīga attieksme pret savu veselību. Lielu daļu infarktu un insultu varētu novērst, ja cilvēki savlaicīgi dotos pie ārsta, ievērotu veselīgu dzīvesveidu, kontrolētu asinsspiedienu un citus rādītājus, ieklausītos ārstu ieteikumos un apzinīgi lietotu medikamentus, ja tas nepieciešams.”

Pasākumā klātesošie tika iepazīstināti ar aptaujas datiem par iedzīvotāju zināšanām, mītiem un aizspriedumiem par asinsspiedienu, kardiologi dr.Iveta Mintāle un dr.Iļja Zakke informēja par situāciju hipertensijas pacientu ārstēšanā, Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate informēja par sirds veselības slimību profilakses nepieciešamību, savukārt ģimenes ārste Gunta Tīcmane dalījās ar savu pieredzi. Pasākuma laikā tika prezentēta arī jauna interneta mājaslapa www.asins-spiediens.lv, kuru izveidojuši kardiologi sadarbībā ar pacientu biedrību „ParSirdi.lv” un kuras mērķis ir sniegt iedzīvotājiem vienuviet korektu informāciju par asinsspiedienu.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši