Ideja brīvdienām – Vācijas piejūras pērle Ķīle

Ķīle, Vācijā, ir vairāk nekā lielisks “brīvdienu” galamērķis. Esot Ķīlē, ir iespēja iepazīt dažādas kultūras mantojumus, kas rotā pilsētu. Pilsēta paver pasakainas ainavas un izsmalcinātas vietas, kur baudīt gardas maltītes. Lai arī Ķīli raksturo senas kuģu būves un jūrniecības tradīcijas, mūsdienās to izkrāso rosīgā studentu dzīve, nesteidzīgs dzīvesveids un pilsētnieciska noskaņa.  

Jūras muzejs, kas atklāj Ķīles burvību

Ceļojums pa Ķīli noteikti ir jāsāk ar Schifffahrts muzeja apskati, kas reiz bijusi vecā zivju izsoļu zāle. Šis muzejs atklāj pilsētas jūrniecības vēsturi un atspoguļo tās būtību. Viena no izstādēm stāsta par Ķīles kanāla būvniecību, kas tika pabeigts 1895. gadā un savienoja Ziemeļjūru ar Baltijas jūru. Citā šī muzeja izstādē ir apskatāmi kuģu žurnāli, kartes, kuģu modeļi, navigācijas instrumenti un Otrā pasaules kara zemūdenes Seehund šķērsgriezums. Muzejam ir sava piestātne. Ārā, netālu no muzeja tiltiņa, noenkurojas vairāki vēsturiski bojas tenderi, prāmji un ugunsdzēsēju laiva, kas rada īstu jūrniecības gaisotni.

Muzejs ir atvērts katru nedēļu no otrdienas līdz svētdienai no pl.10.00 līdz 18.00. Pats lieliskākais, ka ieeja šajā muzejā ir pilnīgi bez maksas, ja vien nevēlaties muzeju apskatīt gida pavadībā. Šī unikālā iespēja ļauj Ķīles apmeklētājiem iepazīties ar tās stāstu pilnīgi bez maksas.

Kuģu dzīvība un Ķīles gardumi

Pēc muzeja apskates noteikti ir jādodas pastaigā pa Ķīles populārāko krastmalas promenādi, kas stiepjas teju četru kilometru garumā. Vietējie iedzīvotāji šeit ierodas, lai uzelpotu un vērotu garāmbraucošos kruīza kuģus un buru laivas. Restorāni, kafejnīcas un laivu namiņi izvietojušies gar promenādi, no kurienes paveras skats uz kuģu būvētavām.

Ja reiz esat vienā no skaistākajām vietām, kur apskatīt kuģu rosību jūrā, tad noteikt ir jāiegriežas kādā no promenādes restorāniem, kur nobaudīt tradicionālo Ķīles maltīti. Ķīles slavenākais zivju gardums ir tā sauktā Ķīles šprote (Kieler Sprotte). Šīs nelielās, siļķēm līdzīgās zivis parasti ir sastopamas Baltijas jūras ūdeņos un tiek zvejotas uz vietas, pirms tās tiek kūpinātas un iepakotas koka kastēs. Jums būs lieliska iespēja notestēt un salīdzināt, kur tad ir gardākas šprotes – Ķīles krastos vai pie mums Latvijā.

Dabas burvība – Ķīles botāniskais dārzs un zvēri

Ķīlē ir daudz skaistu zaļo zonu, ko apskatīt. Ķīles Botāniskais dārzs pieder Ķīles Universitātes Botāniskajam institūtam un var lepoties ar 350 gadus senu vēsturi. Ķīles Botāniskajā dārzā apmeklētāji var apskatīt neticamas Āzijas, Amerikas un Eiropas koku kolekcijas, kas atrodas brīvā dabā. Visa gada garumā var apskatīt arī dažādus biotopus, piemēram, kāpas, alkšņu purvus, dīķus, virsājus un purvus. Mūsdienās tajā var apskatīt vairāk nekā 14 000 sugu augus, kas izvietoti gan brīvā dabā, gan septiņās siltumnīcās. No paviljona kalna virsotnē paveras skats līdz pat fjordiem. Tā kā tas nu jau ir publiskais parks, tad apmeklētājiem tas ir apskatāms visu cauru gadu.

Tur pat blakus atrodas arī Ķīles Zooloģiskais muzejs. Ja kādreiz esat vēlējušies redzēt kā izskatās vaļa skelets, tad Zooloģiskajā muzejā atrodas Vācijas plašākā vaļu sugu ekspozīcija ar 13 iespaidīgiem vaļu skeletiem no ūdeņiem pie Šlēsvigas-Holšteinas krastiem.

Izsmalcināta maltīte jūras krastā

Ja vēlaties nobaudīt vācu ēdienus, izmantojiet iespēju un apmeklējiet skaisto un izsmalcināto Flygge restorānu. Šajā vietā jūs sagaidīs draudzīgs personāls visu gadu. Flygge restorānā tiek gatavoti mūsdienīgi ēdieni, liekot uzsvaru uz reģionālām izejvielām no rūpīgi izraudzītiem ražotājiem. Restorāna pievienotā vērtība viennozīmīgi ir lieliskā lokācija, jo no tā terases paveras skaists skats uz Ķīles fjordu.

Vispiemērotākais ceļošanas veids jūras pilsētai

Ja reiz dodaties uz jūras pilsētu – Ķīli, tad vispiemērotākais ceļošanas veids ir ceļošana ar prāmi. Klaipēdas – Ķīles prāmju maršruts ir lieliska alternatīva ceļotājiem no Baltijas valstīm uz Vāciju vai citām Rietumeiropas valstīm. Ņemiet savu transportlīdzekli līdzi ceļojumā, neierobežojiet bagāžas apjomu un sasniedziet savu galamērķi ar komfortu.

Prāmju pārvadātāja DFDS prāmis no Klaipēdas ostas ceļā dodas 22:00, lai jau 17:00 nākamajā dienā sasniegtu Vācijas krastus. Prāmis pasažieru ērtībai kursē katru dienu, septiņas dienas nedēļā, kas ļauj īpaši fleksibli plānot atvaļinājumu un pat ilgākus ceļojumus.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar