Grupa “LLL” atgriežas pēc 30 gadu pauzes un izdod singlu “Tumsa Ap Mani”

Latviešu sintveiva grupa “LLL” 18. jūlijā izdod singlu “Tumsa Ap Mani”. Ideja par dziesmu tapusi jau 1992. gadā, taču jaunais singls ir kā 30 gadu sajūtu remikss, jo gan dziesma tiek pabiegta un izdota pirmo reizi. Grupa atgriežas arī koncertējoša sastāvā – tā būs sastopama šī gada “Laba Daba” festivālā 6. Augustā 21:00. “LLL” patreizējo sastāvu veido Valdis Puriņš, Mārtiņš Rēķis, Ints Indriksons, Juris Mendziņš, Gatis Žagars.

Singlu “Tumsa Ap Mani” pavada illustrēts un animēts mūzikas video, ko veidojusi māksliniece Sabīne Moore. Mūzikas video ir veidots ar nostaļģisku noskaņu. Filmas galvenais varonis (Mēness) tiecas uz kādu nesataustāmu vietu laikā un telpā, meklējot savu sapņu zemi.

“LLL” pirmsākumi meklējami 1985. gadā. Llīdz plašākai publikai “LLL” izskanēja 1990. gadu sākumā – piedaloties jauno grupu konkursā DURVIS, pēc tam arī BILDĒS. Grupa citu tā laika “neoficiālo” apvienību vidū izcēlās ar savas ierakstu studijas esamību, kurā, mācoties no Dzeltenajiem Pastniekiem, uz lenšu magnetafoniem Olimp, vairākās kārtās rakstot un montējot lentes, sāka rakstīt savus albumus, kopumā izlaižot četrus – 1990. gadā – “Vēsture manās mājās” un “Agonija” (Alvila Lūša solo darbs), 1991.gadā – Salauztā skaņuplate”, 1992.gadā – “Apsēsto valstībā”. Grupa eksistēja savā iedomātajā mikrorealitātē, spēlējoties ar Alternatīvās Kosmonautikas Institūta ideju un dažreiz savā studijā ierakstot arī citus līdzīgi noskaņotus jaunu cilvēku projektus.

Tomēr nē – sajūtas, kas tika radītas savā jaunībā, šķiet vēl aktuālas arī šodien, tāpēc tās senie domubiedri ir mēģinājuši salikt kopā jaunās skaņās, cenšoties nezaudēt to dienu noskaņas. Turpinājums sekos!

“Tumsa ap mani” – 2022.gada ieraksta versijā mūziku veidoja Alvils Lūsis, vārdus rakstīja Mārtiņš Rēķis, programmēja un aranžēja Ints Indriksons. Sintezatoru partijas iespēlēja Valdis Puriņš, Gatis Žagars un Juris Mendziņš, dziedāja Valdis Puriņš. Ierakstu veica Ģirts Laumanis (Hodila Records), taču papildu ieraksts, miksu un māsteru veica Juris Mendziņš – piedaloties Vadimam Znamenskim (msonic).

Foto: Aivis Danga

TOP Komentāri

avatar