Grupa “Ducele” ar dziesmu atgādina par “Latviešu atbrīvošanas armiju”

Jau labu laiku pirms pandēmijas sākuma atraktīvās grupas “Ducele” mūziķi uzsāka darbu pie jauna dziesmu albuma, kurā plānots iekļaut, no jauna pārskaņotas, leģendārās latviešu trimdas grupas “Trīs no Pārdaugavas” līdera Viļņa Baumaņa dziesmas. Līdz ar jauno dziesmu albumu, tapusi arī jauna Noras Ikstenas grāmata par “Trīs no Pārdaugavas” līdera dzīvi un dziesmām. Grāmatas un CD izdošana, sakarā ar ārkārtas siutuāciju tagad ir atlikta uz vēlāku laiku, bet viss materiāls jau ir gatavs. 

Jaunā dziesma “L.L.A.” jeb Latvian Liberation Army ir pašironisks vēstījums par vēsturiskiem notikumiem, kad saujiņa jaunu un drosmīgu Latvijas brīvvalsts patriotu, ar savu aktīvo darbību Ņujorkā pie ANO galvenās mītnes un Vašingtonā pie Baltā nama, visai pasaulei nodemonstrēja, ka Latvijas un baltiešu brīvības centieni nav miruši, tie pieaug spēkā un varenībā. Un tam savulaik bija rezonanse ASV medijos.

Vilnis Baumanis par jauno dziesmas versiju: “Izklausās labi.  Vienkāršs, bet simpātisks ieraksts. Jācildina izpildītāju skaidrā dikcija, kas liecina, ka “Ducele” ciena savu dzimto valodu.

Dziesmas ieraksts tapis “Siguldas Skaņu Studijā”. Dziesmas aranžējumu veidojuši visi Duceles dalībnieki – Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš. Dziesmas teksta video versiju izveidojis Ēriks Saksons. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar