Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs – konservatīvs intelektuālis

Virtuālā testa ES DNS dalībniekiem ātri vajadzēja atbildēt uz 10 jautājumiem, lielākajā daļā no tiem bija jāizvēlas atbilstošākais attēls. Rezultātā tika aprēķināts, kāds ir dalībnieka ES DNS un kādam eiropieša tipam tas pieder. Testā piedalījās vairāk nekā 23 000 Latvijas interneta lietotāju, no kuriem lielākā daļa ir konservatīvie intelektuāļi (29%), gandrīz tikpat daudzi ir kultūras estēti (25%), bezbailīgie ziemeļnieki 17%, dzīves baudītāji 12%, liberālie brīvdomātāji11%, bet vismazāk starp mums ir punktuālie praktiķi (6%).

ES DNS rezultāti liecina, ka varam priecāties, ka starp mums ir tik daudz konservatīvo intelektuāļu. Tiem raksturīgs ass prāts, iespaidīgas zināšanas, analītiska domāšana, veselīga ironija un paškritiska attieksme pret sevi un citiem. Ja šķiet, ka intelektuāļiem nav humora izjūtas, tad tie pavisam noteikti ir maldi – sarunu biedrs vienkārši nav uztvēris viņu smalki sarkastiskos jokus.

Otrs izplatītākais tips ir kultūras estēts, kurš vienmēr ir pieklājīgs, rūpīgs pret apkārtējiem un prot uzsākt sarunu ikvienā sabiedrībā. Estēta mīlestība uz eleganci un mākslu spīd cauri it visam. Viņam patīk skaistas lietas, vietas un interesanti cilvēki. Estēta gaumes izjūta ir nevainojama, viņa ārējais tēls ir pārdomāts līdz visrūpīgākajam sīkumam.

Bezbailīgais ziemeļnieks, kurš ir trešais izplatītākais tips nebaidās no dzīves izaicinājumiem un nekautrējas ķerties vērsim pie ragiem. Viņu ir norūdījusi māte daba. Peldes ezerā meža vidū, pastaigas gumijas zābakos pa purvu, paša lasītas dzērvenes brokastīs un rīta pastaigā pa ceļam satikts briedis – lūk, tā ir īsta dzīve. Savukārt dzīves baudītājam ir tikai trīs vērtības – mīlestība, bauda un atpūta. Viņš ir pārliecināts, ka dzīve ir dota tikai tāpēc, lai to izbaudītu un izdzīvotu.

Rīgas ielās skaidri redzami vairāki liberālie brīvdomātāji. Tie ir tie, kas pārvietojas ar velosipēdu un labprāt iepērkas tirdziņā, bet svētdienu pavada vēlās brokastīs kopā ar draugiem, apspriežot nedēļas sabiedriskās aktualitātes. Visretāk sastopamai punktuālais praktiķis cieši tic, ka precizitāte, atbildība un rūpīgs darbs ir īstas vērtības. Ja reiz viņš ir ko uzsācis, varat būt droši, ka rezultāts būs nevainojams – neatkarīgi no tā, vai runa ir par jauna uzņēmuma dibināšanu, vai rūpīgi iepakotiem cepumiem bērna labdarības tirdziņā.

Savu ES DNS joprojām ir iespēja noskaidrot ikvienam, kurš to vēl nav paspējis izdarīt: ww.esdns.lv.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši