Festivāls «Kulakova nakts» no šīs vasaras pārcelts uz 2021.gada 21.augustu

Par labu tradīciju kļuvušais festivāls «Kulakova nakts», kam Rojas estrādē bija jānotiek šā gada augustā, pārcelts uz 2021.gada 21.augustu plkst.18. Kā atgādina mūziķi, «2021.gadā grupai «Pērkons» būs 40! Svinēsim kopā!»

Plkst.18 Rojas estrādē sāksies festivāla iesildošā daļa ar pūtēju orķestri «Fanfara», grupu «Menuets» un trīm Latvijas tenoriem – Nauri Puntuli, Miervaldi Jenču un Guntaru Ruņgi.

Plkst.20 sāksies festivāla galvenais notikums – koncertuzvedums «Īsts filozofs nav pesimists». Tā pirmajā daļā RTU vīru kora «Gaudeamus», diriģenta Ivara Cinkus un grupas «Pērkons» izpildījumā skanēs Jura Kulakova kantāte «Mīlestībā viļņo krūts» ar Eduarda Veidenbauma dzeju. Tieši ar šo skaņdarbu koris “Gaudeamus” svin savu 60 gadu jubileju. Savukārt koncertuzveduma otrajā daļā Veidenbauma dzejas muzikālās inspirācijas piedāvās grupa «Dzelzs vilks», Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas rokgrupa «Pirmais kurss» un Rēzeknes teātra «Joriks» aktieri, kā arī trīs jauno grupu konkursa uzvarētāji. Skanēs gan versijas par komponista Jura Kulakova leģendāro ciklu «Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem» (atgādināsim, ka to savulaik dziedāja Ieva Akuratere), gan mūziķu pašu oriģinālsacerējumi, gan dziesmas no Rēzeknes teātra «Joriks» izrādes «Veidenbaums. LIVE», ko paši izrādes autori dēvē par «dzejas un mūzikas kabarē».

«Kulakova nakti», kā ierasts, noslēgs grupas «Pērkons» uzlādētais un dinamiskais šovs. Leģendārā grupa uz skatuves kāps pēc plkst.22 kopā ar Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu instrumentālo ansambli.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar