“Ferratum Bank”: patēriņa kredītu visbiežāk ņem turīgie

“Ferratum Bank” un “Nielsen” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja parādīja to, ka no visiem respondentiem, kas tuvāko 6 mēnešu laikā plāno ņemt patēriņa kredītu, vairāk nekā puse ir ar augstiem vai vidējiem ienākumiem uz katru mājsaimniecības locekli.

“Mūsdienās sabiedrība ir atbildīgāka nekā pirms, piemēram, 10 gadiem, un arvien vairāk izvērtē ne tikai nepieciešamību pēc aizņēmuma, bet arī savas iespējas pēcāk šo parādu atdot. Arī šie aptaujas dati apliecina, ka sabiedrības stereotipam par to, ka pie aizdevējiem pēc aizdevuma patēriņa vajadzībām visbiežāk vēršas sabiedrības slānis ar zemiem ienākumiem, nav pamata,” norāda “Ferratum Bank” izpilddirektora vietnieks Anti Kumpulainens (Antti Kumpulainen). 

Tikai piektā daļa jeb 20% no tiem, kas plāno ņemt patēriņa kredītu, ir ar zemiem ienākumiem (zem 280 eur uz katru mājsaimniecības locekli), savukārt 28% aptaujāto ir vidēja līmeņa ienākumi (281-550 eur uz katru mājsaimniecības locekli), un 27% – augsti ienākumi (virs 550 eur uz katru mājsaimniecības locekli). No tiem katrs trešais respondents plāno aizņemties 2000-3000 eur, un tāds pats respondentu skaits plāno ņemt aizņēmumu 3001-5001 eur apmērā. Savukārt, 18% plāno aizņemties vairāk nekā 10 000 eur.

Izplatītākie iemesli aizdevuma ņemšanai ir auto iegāde (36%) un mājokļa remonts (36%), kā arī medicīnas izdevumi (9%), mājokļa iegāde (8%) un ceļojums (8%).

Vienlaikus pētījuma rezultāti parādīja, ka, ja rodas nepieciešamība ņemt aizņēmumu, liela daļa personu primārā izvēle krīt par labu tradicionālajām bankām. “Vēsturiski sabiedrībā ir iesakņojusies doma, ka nebanku aizdevēji nav droši, tomēr no drošības viedokļa starp abiem šiem aizdevējiem nav atšķirību,” stāsta Anti Kumpulainens. 

Ferratum Bank un Nielsen aptauja tika veikta, aptaujājot 1608 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 16 līdz 64 gadiem. 

TOP Komentāri

avatar