Eksperts iesaka: dodoties vasaras brīvdienās – atstāj mājokli drošībā

Izmantojot skolēnu vasaras brīvlaiku un atvaļinājumu, cilvēki nereti steidzas ārpus pilsētas, lai baudītu atpūtu tuvāk dabai – lauku īpašumos un vasarnīcās. Lai atgriežoties pilsētā, nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, ir svarīgi parūpēties par mājokļa drošību. Aleksejs Kozirs iesaka pirms došanās ārpus mājas veikt piecas preventīvas darbības, kuras nedrīkstētu aizmirst:

  1. Atslēgt elektroierīces no elektrības padeves – lai arī ikdienā, dodoties savās ikdienas gaitās, cilvēki mēdz atstāt telefona lādētājus, TV, interneta rūterus un citas ierīces pieslēgtās pie elektrības, dodoties ārpus pilsētas visas ierīces būtu nepieciešams obligāti atvienot no elektrības padeves. Arī ledusskapi, vispirms to atbrīvojot no pārtikas produktiem. Elektroierīču īssavienojums ir viens no biežākajiem ugunsgrēku cēloņiem un to izraisītāji var būt dažādi faktori.
  1. Atslēgt ūdens un gāzes padevi – kā liecina Gjensidige Latvija veiktais pētījums par mājokļa drošību, appludināšana ir visbiežāk sastopamais drošības risks, kas ir īpaši novērojams daudzdzīvokļu ēkās. Lai prombūtnes laikā nesagādātu kaimiņiem nepatīkamu pārsteigumu un nesabojātu sev atpūtu, ilgstošas prombūtnes gadījumā ir nepieciešams atslēgt ūdens un arī gāzes padevi.
  1. Pārliecināties, ka logi un durvis ir aizslēgtas – vasarā bieži turam logus atvērtus vai vēdināšanas režīmā, taču, atstājot īpašumu, ir svarīgi vēlreiz pārliecināties, ka visi logi ir cieši aizvērti, bet durvis, tostarp balkona durvis – aizslēgtas. Ieteicams ir arī aizvērt aizkarus un aktivizēt signalizāciju, kā arī pārliecināties, vai uz logiem un durvīm ir uzlīmētā informatīva uzlīme, ka objekts tiek apsargāts.
  1. Informēt tuvākos draugus un ģimenes locekļus par ieplānoto prombūtni. Gadījumā, ja ir ciešas attiecības ar kaimiņiem, būtu ieteicams informēt arī tos, lai gadījumā, ja rodas aizdomas par aktivitāti mājā vai dzīvoklī, varētu atbilstoši un ātri reaģēt.
  1. Apdomāt nepieciešamību par īpašuma apdrošināšanu – lai arī kādas preventīvas darbības veiktu mājas vai dzīvokļa īpašnieks, neviens nav pasargāts no nelaimes. Tāpēc, lai nodrošinātos pret finansiāliem zaudējumiem negadījuma situācijā, ieteicams ir apdomāt apdrošināšanas polises iegādi īpašumam. Tas nesniegs fizisku drošību, bet dos sirdsmieru, esot prom no mājām.

Gjensidige Latvija pieejamā informācija liecina, ka divus vai vairāk īpašumus apdrošinājuši ir ap 10 % privātpersonu no īpašuma apdrošināšanas portfeļa. Visbiežākie pieteiktie apdrošināšanas gadījumi vasarnīcām ir logu, durvju un slēdzeņu bojājumi, taču pamatīpašumos visbiežākais apdrošināšanas gadījums ir appludināšana. Lai arī pieprasījums pēc īpašuma apdrošināšanas aug, šogad radīto bojājumu apmērs ir mazāks nekā gadu iepriekš. Šī tendence var tikt vērtēta pozitīvi, jo ļauj secināt, ka iedzīvotāji aizvien vairāk rūpējas par drošības jautājumiem mājoklī.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši