Dokumentālā filma “Saules pilsēta” tiešsaistē

14. jūnijā visas dienas garumā RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā tiešsaistē noskatīties Tautas Kinostudijas radīto dokumentālo filmu “Saules pilsēta”.

Dokumentālā filma “Saules pilsēta” savu pirmizrādi piedzīvoja 1990. gadā. Šogad, atzīmējot filmas 30 gadus, 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, RKTMC “Mazā Ģilde” piedāvā filmas tiešsaisti visas dienas garumā www.facebook.com/MazaGilde un mājaslapā www.mazagilde.lv. 

Filma “Saules pilsēta” ļaus ieskatīties mūsu tautas pagātnē. Tā stāsta par vistraģiskāko Latvijas vēstures posmu, kas sākās ar Latvijas okupāciju 1940. gadā. 52 minūšu garā dokumentālā filma bija pirmā, kas Latvijā stāstīja gan par Latvijas tautas masveida deportācijām 1941. gada 14. jūnijā, gan par koncentrācijas nometnēm Sibīrijā, gan par bērnu izsūtīšanu un nometināšanu neapdzīvotā salā Jeņesejas upes vidū, gan par Latvijas aneksiju un piespiedu iekļaušanu PSRS sastāvā.

Jau tālajā 1988. gadā, kad Padomju Savienības drīzajām beigām tā īsti neviens neticēja, uzsākot filmas projektu, tika sagrauta viena no komunisma ideju pamatlicēja Tomazo Kampanellas darbā “Saules pilsēta” deklarētais. Filmas veidotāji ir Romualds Pipars, Ilmārs Latkovskis, Oļegs Kotovičs, Kristians Luhaers, Baiba Urbāne un septiņi filmas varoņi ar saviem dzīvesstāstiem. 

Dokumentālās filmas tiešsaisti organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar