CSDD un Valsts policija aicina velobraucējus ievērot noteikumus

Ņemot vērā pieredzi, ka ikgadējā 1.maija velobraucēju akcijā “Kritiskā masa” ielās izbrauc daudz velobraucēju un nereti veidojas konfliktsituācijas ar citiem satiksmes dalībniekiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija aicina šī brauciena dalībniekus cienīt citus un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Tā vietā, lai dotos nesaskaņotā braucienā pa Rīgas ielām, velosipēdistiem tiek aicināti piedalīties Rīgas velo nedēļas pasākumos (www.rigasvelonedela.lv). Savukārt pārējiem satiksmes dalībniekiem šajās dienās ir jārēķinās, ka velosipēdisti Rīgas ielās būs vairāk un 1. maijā pilsētas centrā pārvietošanās ar transportu varētu būt apgrūtināta.

“”Kritiskās masas” mērķis – veicināt velo infrastruktūras attīstību un sakārtošanu – saskan ar CSDD aktuālajiem jautājumiem, tomēr izvēlētais uzrunas formāts ir pretrunā mūsu redzējumam par satiksmes organizāciju. Šobrīd ceļu satiksmē visvairāk nepieciešama savstarpēja cieņa, mierīga līdzāspastāvēšana un rēķināšanās vienam ar otru. Savukārt kāda konkrēta transportlīdzekļa vadītāju vēlmju un vajadzību uzsvēršana, traucējot pārējiem satiksmes dalībniekiem, tikai vairo negācijas un nekādi neveicina savstarpēji cienošu attiecību veidošanu ceļu satiksmē,” skaidro CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Kritiskās masas dalībnieki 1.maijā plkst. 13:00 pulcēsies laukumā pie Dailes teātra, no kurienes dosies Rīgas ielās. Iedzīvotājiem jārēķinās ar iespējamiem satiksmes traucējumiem līdz pat vakaram un jābūt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties Rīgas centrā. Vienlaikus brauciena dalībnieki tiek aicināti ievērot ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības noteikumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo drošību. Vecāki īpaši tiek aicināti pieskatīt savas atvases un nedoties pūlī ar pašiem mazākajiem satiksmes dalībniekiem.

Kā norāda Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, ik gadu “Kritiskās masas” brauciena laikā notiek daudzi pārkāpumi un tiek demonstrēta  nevērība pret citiem satiksmes dalībniekiem: “Lielais velosipēdu skaits un vēlme visiem braukt vienkopus, provocē dažādus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus no pašu velosipēdistu puses – netiek ievēroti luksoforu signāli, tiek pilnībā bloķēta citu satiksmes dalībnieku kustība, daži no velobraucējiem ielās dodas alkohola reibumā. Tādējādi negadījumu riskam tiek pakļauti ne vien pieaugušie, bet arī bērni un pusaudži.”

Lai uzlabotu savstarpējās attiecības dažādu satiksmes dalībnieku starpā un veicināt drošu pārvietošanos pilsētā, patlaban norisinās CSDD satiksmes drošības kampaņa „Cieņa darbojas!”.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Lasi vēl

TOP Komentāri

avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši