Ceļā uz Latviju bez bērnunamiem

Katrs bērns ir pelnījis augt mīlošā ģimenē, tāpēc otro gadu pēc kārtas Circle K Latvia un fonds “Plecs” rīko ziedošanas akciju bērnus uzņemošo ģimeņu* atbalstam. Tieši pateicoties “Pleca” darbam, mājas atraduši jau 95 bērni, taču vēl aptuveni 700 joprojām nepacietīgi gaida satikšanos ar savu jauno ģimeni. Piedaloties akcijā, ikviens ir aicināts ne tikai ziedot fonda atbalstam, bet arī aizdomāties par iespēju uzņemt kādu no bērnunamu bērniem savā ģimenē.

Pirms diviem gadiem Latvijā bērnunamos dzīvoja ap 1200 bērnu, pirms gada tie bija jau 900, bet tagad – aptuveni 700. Pateicoties dažādām aktivitātēm un atbalsta mehānismiem, pēdējos gados ir izdevies ievērojami samazināt to bērnu skaitu, kam ģimenes vietā ir institūcija, taču ir svarīgi iesākto turpināt.

Par līdz šim paveikto varam teikt: “Labs darbiņš, kas padarīts!” Tomēr pavisam droši to varēs sacīt vien tad, ja Latvijā vairs nebūs neviena bērnunama. Lai sasniegtu šādu mērķi, nepieciešams vienlaikus darboties vairākos virzienos – parūpēties par bērniem, kuri jau atrodas aprūpes iestādēs, un mazināt risku tajos nonākt visiem pārējiem,” saka Inga Oliņa, fonda “Plecs” vadītāja.

Pleca” paveikto darbu saraksts ir ievērojams: ir izveidota mentorprogramma un pabalstu kalkulators uzņemošajām ģimenēm; rīkoti satikšanās pasākumi, kuros brīvā un draudzīgā gaisotnē tikušies 165 bērni un 117 ģimenes; izveidota treniņprogramma jaunajiem vecākiem (to apgūst 583 vecāki) un vadlīnijas institūcijām par to, kā nodrošināt ģimenisku vidi ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Šie un vēl citi darbi tiks turpināti arī šogad, bet papildus tam “Plecs” strādās arī pie tā, kā panākt, lai arvien mazāk bērnu vispār nonāktu bērnunamos.

Lai pieliktu savu roku “Pleca” stiprināšanā, Circle K Latvia rīko akciju “Labo nodomu krūze”, kuras laikā cilvēkiem ir iespēja izvēlēties: iegādāties kafiju par standarta cenu vai nedaudz dārgāku – īpašajā Labo nodomu krūzē, no kuras 10 centus bērnus uzņemošo ģimeņu atbalstam ziedo pircējs un vēl tikpat arī Circle K Latvia. Ziedot var arī, pērkot dzērienu savā termokrūzē un pie kases informējot pārdevēju. Kampaņas mērķis ir savākt 30 000 EUR.

Mēs no sirds priecājamies par “Pleca” paveikto, nodrošinot iespēju jau teju simts bērniem atrast īstas mājas, taču ir skaidrs, ka iesāktais darbs ir jāturpina, lai sasniegtu mērķi – Latviju, kurā katram bērnam ir ģimene. Tāpēc arī šogad mēs rīkojam ziedošanas akciju fonda “Plecs” atbalstam, piedāvājot cilvēkiem iegādāties savu ikdienas kafiju Labo nodomu krūzē. Ar šo akciju mēs vēlamies ne tikai finansiāli atbalstīt fondu “Plecs”, bet arī pievērst mūsu klientu un visas sabiedrības uzmanību šim jautājumam. Ja kaut viena ģimene, pateicoties šai kampaņai, izlems uzņemt pie sevis kādu bērnu, tā jau būs uzvara,” ir pārliecināta Circle K Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

Ziedošanas kampaņa “Labo nodomu krūze” norisināsies visās Circle K degvielas uzpildes stacijās Latvijā no 22. janvāra.

Tie, kas apsver iespēju vai ir jau izlēmuši uzņemt savā ģimenē bērnu no ārpusģimenes aprūpes iestādes, vairāk informācijas un praktiskus ieteikumus var atrast plecs.lv.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar