Atzīmēs komponistes Elgas Igenbergas 100. jubileju

10. februārī izcilajai latviešu komponistei, pianistei un mūzikas pedagoģei Elgai Igenbergai apritētu 100 gadi. Elga Igenberga ir vienīgā sieviete – komponiste latviešu estrādes mākslas pionieru plejādē, kuras radošo darbu sarakstā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu. Sagaidot komponistes 100. jubileju, Jelgavas pilsēta savu novadnieci godinās ar dziesmas “Tu un Es” pirmatskaņojumu jaunās skaņās. Tieši viņas dzimšanas dienā – 10.februārī. Dziesma ir pirmais ieskats plānotajā koncertuzvedumā, kas savu pirmizrādi piedzīvos šā gada novembrī.

Igenbergas pirmās dziesmas “Rīgas bulvāri”, “Varbūt” un “Vecais tilts” guva ievērību, īpaši pēc tam, kad tās 1957. gadā tika iekļautas Rīgas estrādes orķestra repertuārā un ieskaņotas radio. Viņas dziesmas izpildīja – Valentīna Butāne, Edgars Zveja, Arnolds Liniņš, māsas Vambutes un citi. Sadarbībā ar aktrisi Veru Singajevsku tapušas populāras dziesmas bērniem.

Igenberga sacerējusi dziesmu ciklus, estrādes opereti “Annele”, bērniem adresētu rēviju “Šurum-burums”, dziesmuspēles “Ziņģu lustes”, “Septiņas vecmeitas”, “Čaukstenes”, kā arī vadījusi vairākus vokālos ansambļus. Mākslinieces darbus joprojām novērtē kultūras pasaulē, un tie dzīvo vēl šobaltdien. Maestro Raimonds Pauls grāmatā, kuru sarakstījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte par godu komponistei, atzinis, ka Elga Igenberga uzskatāma par mūsu pazīstamās estrādes mūzikas aizsācēju, jo mūzikas aprindās parādījusies mirkli pirms viņa paša.

10.februārī Aijas Vītoliņas un Normunda Rutuļa versijā izpildītā dziesma, ko savulaik dziedāja izcilais Arnolds Liniņš, pirmastkaņojumu piedzīvos Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma”, “Latvijas Radio 2” un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” sociālajos tīklos.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar