Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta ierosinājumu ieviest sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli  atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tie paredz fiziskai personai piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām (līdz 50 eiro) par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu, ka personas pilda pienākumu noteiktos gadījumos lietot mutes un deguna aizsegus. Šobrīd Ministru kabinets noteicis prasību lietot mutes un deguna aizsegus pasažieriem sabiedriskajā transportlīdzeklī (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam), noteiktās pasākuma norises vai saimnieciskā vai publiskā pakalpojuma sniegšanas vietās, kā arī atsevišķu administratīvo teritoriju publiskajās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distanci, norādīts anotācijā.

Spriežot par paredzēto sodu samērību, deputāti interesējās par masku pieejamību sociāli mazaizsargātajām personām. Tālākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā plānots lemt par to, kā šos cilvēkus nodrošināt ar maskām, atzīmēja Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Vienlaikus ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka epidemioloģiskās drošības mērķu sasniegšanai ieslodzīto lietas tiesās primāri izskata videokonferences režīmā, izņemot lietas, kas satur valsts noslēpuma objektu. Tāpat ar grozījumiem paredzēts precizēt gadījumus, kuros personu, ja ir pamatotas aizdomas, ka tā ir alkohola ietekmē vai reibumā, varēs nogādāt ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai.

Aizsardzības komisija lūgs Saeimu likumprojektu atzīt par steidzamu un iekļaut tuvākās Saeimas sēdes darbakārtībā, informēja J.Rancāns. Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl jāpieņem Saeimai.

Saeimas Preses dienests

TOP Komentāri

avatar