5G tīkls ir līdz pat 20 reizēm energoefektīvāks nekā 4G

Līdz ar 5G tīkla ieviešanu, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kā 5G atšķiras no jau visiem pazīstamā 4G. Lai gan pastāv bažas, ka 5G tīkla kapacitāte un datu pārsūtīšanas ātrums patērēs divreiz vairāk enerģijas nekā 4G, tehnoloģiju ražotājs Huawei strādā pie energoefektīvu tehnoloģiju izveides, lai nākotnes komunikāciju tīkliem nodrošinātu mazāku enerģijas patēriņu pie lielāka datu apjoma pārsūtīšanas.

“Vides aizsardzība ir mūsu galvenā prioritāte ilgtspējīgas attīstības stratēģijā, tāpēc mēs cītīgi strādājam pie tā, lai samazinātu tīklu nodrošināšanai nepieciešamo produktu enerģijas patēriņu. Mēs uzskatām, ka digitālajai ekonomikai ir jābūt zaļai un, gan politikai, gan inovācijām jāļauj mums efektīvāk izmantot resursus, lai uzlabotu cilvēku labklājību un aizsargātu apkārtējo vidi,” komentē Rikijs Čeņs, Huawei Technologies ģenerāldirektors Baltijas valstīs.

Huawei 5G izmanto mazāk enerģijas, lai pārsūtītu vairāk datu – ar 1kWh elektroenerģijas var pārsūtīt 5000GB datu 5G tīklā, kas ir līdzvērtīgi aptuveni 5000 ultra-HD kvalitātes filmām. Savukārt, izmantojot 4G, tāds pats elektrības patēriņš ļautu pārsūtīt tikai aptuveni 300 HD filmas, tādēļ var apgalvot, ka Huawei 5G ir līdz pat 20 reizēm energoefektīvāks nekā 4G. “Mūsu 5G bāzes staciju kopējais enerģijas patēriņš ir ļoti līdzīgs esošajam 4G līmenim, lai gan tas atbalsta daudz lielāku kapacitāti ar lielāku ātrumu. To ir izdevies sasniegt, izmantojot plašas inovācijas 5G pētniecībā, produktu attīstībā  un inženierzinātnēs,” skaidro R. Čeņs.

Lai nodrošinātu labāku energoefektivitāti, Huawei, pirmkārt, lieto augsti integrētus čipus, kas samazina ierīcēs izmantoto detaļu skaitu, kā rezultātā samazinās moduļu enerģijas patēriņš. Otrkārt, Huawei izmanto mākslīgo intelektu (MI), lai samazinātu bezvadu tīkla iekārtu enerģijas patēriņu līdz pat 15 %, neietekmējot tīkla veiktspēju. Tāpat, lai palielinātu energoefektivitāti, Huawei nepārtraukti uzlabo savu datortehniku. Tā, piemēram, enerģijas pārveidošanas uzlabošanai tiek izmantota biomimētiskā siltuma izkliedes tehnoloģija. Visbeidzot, ticis izstrādāts 5G āra bāzes staciju modulārais dizains, kam nav nepieciešama gaisa kondicionēšana, tādējādi tas  ievērojami samazina enerģijas patēriņu.

“Apvienojot stiprās puses programmatūras un datortehnikas jomā, Huawei ir izdevies samazināt 5G tīklu enerģijas patēriņu līdz pat 20 % nekā vidēji nozarē, tāpēc ar lepnumu varu teikt, ka mūsu 5G aprīkojums ir energoefektīvāks un, līdz ar to – videi draudzīgāks,” piebilst R. Čeņs.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar