5 padomi, kas palīdzēs taupīt tālruņa baterijas enerģiju

Daudzi ar nostaļģiju atceras laikus, kad telefona baterijas enerģija spēja izturēt bez uzlādes līdz pat nedēļai. Toreiz šķita, ka nākotnes tehnoloģijas spēs panākt to, ka tālruni varam nelādēt pat mēnesi. Mūsdienās situācija ir citādāka – līdz ar pieaugošo viedtālruņu izmantošanu ikdienas vajadzībām, kad telefons vairs nav vien rīks saziņai, bet arī fotoaparāts un vieds ikdienas palīgs, arī tālruņa lādētājs ir kļuvis par neaizvietojamu ikdienas aksesuāru, kas ir līdzi ikvienam aktīvam viedtālruņa lietotājam.

Šobrīd ir pieejami dažādi tehnoloģiski risinājumi, kas palīdz paildzināt akumulatora darbības laiku un ļauj telefonam darboties vairākas dienas. Tālruņu ražotāji ir sadzirdējuši lietotāju vēlmes un izstrādājuši jaunas tehnoloģijas, kas nodrošina ilgāku akumulatora darbības laiku bez uzlādes. Viena no tām ir mākslīgais intelekts, ar kura palīdzību tālruņa baterijas darbības laiks tiek ievērojami palielināts.

Telefona bateriju ir pienācīgi jākopj

Huawei Consumer Business Group Baltijas reģiona ģenerāldirektors Jaņs Fejs (Yan Fei) apgalvo, ka tālruņa akumulatora darbības ilgums atkarīgs no diviem faktoriem: cik intensīvi iekārta tiek izmantota ikdienā un cik labi par to rūpējamies. „Katra tālruņa darbība prasa enerģiju, tāpēc, jo vairāk izmantojam telefonu, jo ātrāk tā baterija izlādējas. Baterijas darbību varam salīdzināt ar cilvēku – pēc aktīvām fiziskām aktivitātēm cilvēks nogurst, tāpat arī nogurst tālruņa baterija, ja tā tiek intensīvi izmantota. Tāpēc ir jāatcerās par tālruņa akumulatora pienācīgu kopšanu – tas ievērojami var paildzināt baterijas kalpošanas laiku,” paskaidro Jaņs Fejs.

Jaņs Fejs atzīst, ka mūsdienu litija jonu akumulatori ir diezgan kvalitatīvi, taču arī tie pēc ilgstošas lietošanas un pārmērīgas slodzes var zaudēt savu kapacitāti. „Agrāk tālruņu baterijas bija ļoti jutīgas pret uzlādes un izlādes ciklu, taču šodien tā ir pagātne. Tomēr arī mūsdienu baterijas nedarbosies mūžīgi, tādēļ tām ir nepieciešama rūpīga tehniskā apkope. Ieteicams bez vajadzības neatstāt telefonu pie lādētāja kontaktligzdā, kā arī jāatceras, ka akumulators ir jāsargā no straujām temperatūras svārstībām,” atklāj eksperts.

5 padomi, kas palīdzēs ikdienā taupīt baterijas enerģiju

Ja esat nokļuvis situācijā, kad tālruņa lādētājs nav pie rokas vai kādu laiku jāatrodas vietā, kur nav pieejama elektrības padeve, noderīgi būs tālruņu ražotāja Huawei padomi par to, kā ietaupīt pēdējo baterijas enerģiju svarīgā brīdī vai vienkārši iemācīties paildzināt telefona lietošanas laiku ikdienā bez uzlādes.

1. Neslinkot un aizvērt aplikācijas

Mums visiem ir labi zināma situācija, kad telefonā vienlaicīgi atvērtas visas populārās aplikācijas: Facebook, Instagram, YouTube, ziņu rakstīšana, kamera. Vienalga, vai šī aplikācija tiek izmantota dotajā brīdī vai nē, tā tāpat patērē enerģiju, kamēr ir atvērta, tāpēc ir ieteicams turēt atvērtas tikai tās lietotnes, kuras tiešām nepieciešamas konkrētajā brīdī. Tas pats attiecas uz Bluetooth, GPS vai interneta savienojumu – ja šīs funkcijas konkrētajā brīdi netiek izmantotas, tās ir labāk izslēgt. Taču ir vērts arī apdomāt to, kuras aplikācijas varētu būt nepieciešamas pēc neilga brīža, jo arī lietotņu atvēršana un aizvēršana patērē akumulatora enerģiju.

2. Pielāgot ekrāna spilgtumu

Mūsdienu tālruņu ražotāji intensīvi strādā pie tā, lai izveidotu pēc iespējas lielāku ierīces ekrānu, tāpēc šodien tas vairs nav nekas pārsteidzošs, ja telefona ekrāns aizņem 80-90% no visas tālruņa priekšpuses korpusa. Tomēr lieli un spilgti ekrāni arī patērē daudz no akumulatora enerģijas. Starpcitu, tieši displejs ir tas, kas patērē visvairāk enerģijas, tādēļ ekrāna spilgtuma samazināšana ļauj ievērojami pagarināt baterijas darbības ilgumu. Lai gan lielākajai daļai mobilo tālruņu ir automātiskais spilgtuma līmeņa režīms, tas ne vienmēr darbojas efektīvi, tāpēc vislabāk to iestatīt manuāli.

3. Miega režīma iestatīšana tālrunī būtiski taupa akumulatora enerģiju

Dažreiz mobilā tālruņa ekrāns ir ieslēgts bez iemesla, turpinot aktīvi iztukšot bateriju, tāpēc telefonos ir iestrādāts miega režīms, kas izslēdz ekrānu pēc konkrēta bezdarbības laika, ko iestata lietotājs. Lai gan varētu šķist, ka 30 sekunžu vai 5 minūšu atšķirība ir relatīvi neliela, arī tik īsu laiku ieslēgts ekrāns var ievērojami iztērēt akumulatora enerģiju, tāpēc ieteicams iestatīt minimālo miega režīma aktivizācijas laiku, lai iegūtu papildus baterijas darbības laiku.

4. Atslēgt vibrozvanu enerģijas taupīšanai

Ja nepieciešams taupīt enerģiju, tad būtiski ir arī atslēgt tālruņa vibrozvana funkciju, kas būtiski paildzina tālruņa darbības laiku. Patiesībā tārunis patērē daudz vairāk enerģijas vibrozvanam nekā tālruņa zvana melodijai parastajā režīmā. Tāpat, taupot enerģiju, ieteicams atslēgt arī sensorus, kas aktivizē vibrāciju, piemēram, rakstot īsziņas.

5. Kritiskajiem brīžiem – taupīšanas režīms

Lielākajai daļai tālruņu ir integrēts enerģijas taupīšanas režīms, kuru ieslēdzot tiek deaktivizētas lielākā daļa enerģiju patērējošās aplikācijas un fonā atstātas tikai galvenās telefona funkcijas – zvani un ziņu rakstīšana. Ražotāji apliecina – ja enerģijas taupīšanas režīms tiek aktivizēts kritiskajā brīdī, telefons var darboties vēl papildus dienu bez uzlādes. Alternatīvs risinājums ir „lidojuma režīms”, kas pilnībā izslēdz visas telefona funkcijas, kuras lietotājs var ieslēgt, kad tās atkal ir nepieciešamas.

Telefons pats iemācās taupīt enerģiju

TOP Komentāri

avatar