29. martā svinēsim dzimšanas dienu ronim Puikam!

Jau pagājuši 20 gadi, kopš tālajā 1998. gada pavasarī Latvijas piekrastē parādījās mazs un novārdzis balts ronēns. Ar gādīgām rokām mazais dzīvnieks nonāca Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur darbinieki pielika visas pūles, lai ronēns atgūtu veselību un pieņemtos svarā. Nu tas ir kļuvis par kārtīgu roņuvīru labākajos gados.

Šo ceturtdien, 29. martā plkst. 13.00 aicinām uz Rīgas Zooloģisko dārzu svinēt mūsu slavenākā roņa Puikas 20. dzīves un darba jubileju. Pasākuma laikā Jubilārs arī apsolījis sniegt nelielu priekšnesumu sveicējiem.

Par godu šim notikumam, roņu ilggadīgie atbalstītāji Ventspils pilsētas pašvaldība aicināja savas pilsētas skolēnus izveidot apsveikuma kartiņas Puikam. Tika saņemti vairāk nekā 220 skolēnu darbi, no kuriem tiks veikta izloze. Veiksmīgākā klase dosies uz Rīgas Zooloģisko dārzu, piedalīsies svētku pasākumā un sveiks Jubilāru klātienē.

Tā kā ronis Puika savulaik tika atrasts Latvijas pludmalē, tad jubilejas reizē runāsim arī par to, ko darīt vai nedarīt ar piekrastē atrodamiem maziem roņu bērniem. Pasākumā piedalīsies arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, kuri ikdienā saņem zvanus par nelaimē nonākušiem ronēniem, izvērtē nepieciešamo palīdzību un, vajadzības gadījumā, transportē ronēnus uz Zooloģisko dārzu.

Savukārt jūras piekrastē nokļuvušo ronēnu uzturēšanu Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau vienpadsmito gadu atbalsta Ventspils pilsēta.

Ronis Puika ir dzimis Baltijas jūrā 1998. gada pavasarī. Kā novārdzis mazulis tas tika nogādāts Rīgas Zoodārzā. Pateicoties darbinieku pūlēm, tas atveseļojās un atkopās. Tā kā zoodārzā tolaik dzīvoja ronene Lāce, tad Puika, kopā ar divām bēdumāsām Ezi un Rumbu palika dzīvot tepat. Kad atklāja jauno roņu un ūdensputnu kompleksu pie ieejas, roņi pārcēlās uz dzīvi jaunajos apartamentos. Puikam ir trīs pēcnācēji. Meita Apolonija piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā. Trešais mazulis Ventiņa piedzima 2017. gadā. Vārdus ronēniem Puzim un Ventiņai izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti izstrādājuši ieteikumus, ko darīt, ja liedagā pamanīts ronēns:

  • Vispirms piesien pavadā suni (vislabāk visu laiku suni vest pavadā), lai tas nesakostu ronēnu;
  • Novērtē ronēna veselības stāvokli;
  • Ja tas ir apaļīgs un nikni rūc, kā arī daļēji vai pilnīgi nomainījis vilnu, tad nav jāuztraucas;
  • Ja mazais ir vārgs, tievs un/vai tam ir ievainojumi, tad zvani pa tālr. 29 198590;
  • Pēc tam attālinies no ronēna un netraucē viņu.
  • Nekādā gadījumā nemēģini ronēnu pārvietot, kā arī nedzen viņu ūdenī! Ronēns var iekost, tādēļ neaiztiec to!

Foto: publicitātes

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
GinevraLago Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
GinevraLago
Viesis
GinevraLago

# Moftangiu, Ziua la care visezi exista doar trebuie sa suni la Politie si sa spui ca o masina, respectiv un sofer, din trafic conduce haotic, depaseste pe linie continua si ca posibil ca acel conducator sa fie sub influenta bauturilor alcoolice. Cu siguranta va fi oprit de primul echipaj de Politie !

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši