Ziemas naktis Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Izgaismotas takas, nesteidzīgi vakarējoši dzīvnieki, siltas iekštelpu ekspozīcijas, kur sasildīt nosalušās kājas un rokas, degošs ugunskurs zoodārza centrā tā vien rosina atstāt steigu, stresu un lielveikalus pilsētā un doties izbaudīt mieru, rāmu dzīves ritmu, ko apvienot ar dzīvnieku vērošanu. Un ja vēl kaut kur tuvumā tumsas aizsegā atskan tīģera rēciens vai vilka gaudošana, vai Japānas makaku sasaukšanās, tad tā vien skudriņas skrien pār muguru. Vienvārdsakot, vakara puskrēslā viss izskatās savādāk un arī dzīvnieki uzvedas citādāk. Pie tam, daži dārza iemītnieki tieši vakaros kļūst aktīvi un tad nu nenoskatīties… Vairāk nekā 5000 apmeklētāju par to jau ir pārliecinājušies. Bet vēl nekas nav nokavēts, jo Ziemas naktis Zoodārzā būs līdz 25. janvārim, turklāt vakaros ieejas biļetes lētākas – tikai 2,00 €.

Ja nav ziemas, tad varbūt laiks pavasarim!

Tā vismaz ir nosprieduši Flamingu mājā mītošie karošknābji. Tie gadu miju svinēja kārtīgi strādājot – perēja olas. Nu jau arī zoodārza apmeklētāji var sākt saredzēt darba rezultātu, jo no ligzdām snaikstās jau vismaz trīs „tējkarotītes”. Kad mazuļi būs atstājuši ligzdas, tad arī tie būs apveltīti ar kārtīgām „ēdamkarotēm” un tad varēs paši šņakarēties pa ūdeni un meklēt barību. Bet pagaidām tiem jāiztiek ar to, ko piegādā vecāki. Tiesa, barošanas process arī izskatās pietiekami efektīgs.

Svītraino rotaļas…

Katru dienu no plkst. 10.00-13.00 Tīģeru mītnes lielajā aplokā spēlējas tīģerbrālīši Tors un Odins un māte Katrīna. Mazuļi jau ir krietni paaugušies, kļuvuši drosmīgāki, pārgalvīgāki un delverīgāki. Rotaļas kļūst arvien tīģeriskākas. Tagad mātei daudz biežāk nākas mukt no nešpetno bērneļu asajiem zobiņiem, kas to vien gaida, ka ieķerties Katrīnas astē vai ķepās. 

Foto: publicitātes

Lasi vēl

2

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
2 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Ha!!!Zane Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Zane
Viesis
Zane

Tiēšām skaisti būs ar ģimeni jāaiziet

Ha!!!
Viesis
Ha!!!

Tīģerīšus noteikti gribas paskatīties, kā arī bez viņu mammas klātbūtnes paspēlēties 🙂

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši