Vasarīgi jaunumi no Rīgas zoodārza

Latvijas abinieku un rāpuļu zālē atkal ir apskatāma kameņu saime, savukārt zoodārza vientuļo bišu viesnīcā jau aizņemti daudzi numuriņi. Tas nozīmē, ka dabā un zoodārzā iespējams vērot un pētīt dažādu zumētāju darbošanos.

Sestdien un svētdien no plkst. 12.00-16.00 pie Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas darbosies pētnieciskā darbnīca “Kamenes un citi sabiedriskie kukaiņi”, kurā salīdzināsim kameņu un citu sabiedrisko kukaiņu – bišu, skudru un lapseņu, tostarp sirseņu – mājokļus, ļausim apmeklētājiem iejusties kameņu “ādā”, kā arī pētīsim atšķirības starp dažādiem sabiedriskajiem kukaiņiem. Protams, ikviens interesents varēs uzdot dažādus jautājumus par šiem mūsu neparastajiem kaimiņiem, kā arī rast atbildes par to, kā ar tiem sadzīvot.

Ar priecīgām rūpēm aizņemti melnie grifi. Arī šogad gan Rīgā, gan Zoodārza filiālē “Cīruļos” sekmīgi izšķīlušies mazuļi – katrā saimē pa vienam. Abi mazuļi jūtas lieliski, kārtīgi ēd un pieņemas svarā. Tā ka atliek vien vēlēt izaugt par lieliem un majestātiskiem putniem. Lai ierobežotu traucējumu faktoru, eja gar grifiem Rīgā patlaban ir slēgta. Arī pērn gan Rīgā, gan “Cīruļos” izauga pa vienam melnajam grifam, kuri rudenī devās uz Ouvehandas zoodārza (Nīderlandē) jauno grifu iepazīšanās centru. Jāatzīst, ka sekmīga melnā grifa izaugšana jāuzskata par lielu panākumu, jo pērn visos pasaules zoodārzos kopā izauguši tikai 10 šīs retās sugas putni. Un divi no tiem ir mūsējie!

Mazuļi nesen izšķīlušies ir melnajiem stārķiem. Perēšanu turpina baltās pūces, urālpūces un svītrainās pūces. Savukārt meža pūcēm un rudajām dižpīlēm mazuļi jau krietni paaugušies.

Savām mammām cītīgi seko vītņragu kazlēns, meža ziemeļbriedēni un Ungārijas stepju govs bullēns. Turpretī Tropu mājā mītošo mazāko pērtiķēnu pundurkalitriksu saimē bērnelis ļoti cieši turas savu vecāku kažokos. 

Kā jau ierasts vasarā, no 1.jūnija līdz  31.augustam, zoodārzā norit dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Noteiktos laikos no plkst. 11.45 līdz 14.15 ikviens apmeklētājs var ne tikai vērot kā mielojas kazuāri, nīlzirgi, pekari, pelikāni, kaķu lemuri, Galapagu bruņrupuči, surikati, žirafes, ziemeļbrieži un roņi, bet arī uzzināt dažādus interesantus faktus par šiem dzīvniekiem, jo barošanu pavada zoodārza speciālistu stāstījums.

Līdz septembra sākumam zoodārza uzturas 14 Humbolta pingvīni, kuri šeit ieradušies pavadīt karantīnu pirms tālāka ceļa uz Āziju.

Foto & video: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši