Valsts prezidents aicina tautiešus Lielbritānijā nezaudēt saikni ar Latviju

Raimonds Vējonis apliecināja, ka tautieši ārzemēs ir ļoti svarīga Latvijas daļa un tādēļ ir vajadzīgi valstij. Kā norādīja Valsts prezidents, ārzemēs dzīvo dažādu vecumu latvieši, kuri no Latvijas devušies prom dažādos laika posmos, – gan pēc Otrā pasaules kara, gan pēdējās desmitgadēs.

“Es priecājos, redzot, cik ļoti draudzīgi jūs visi esat. Ir svarīgi, lai latvieši ārzemēs saglabātu vienotību un palīdzētu viens otram. Tad arī neaizmirsīsim, no kurienes esam nākuši, un tiks turpinātas latviskās tradīcijas,” aicināja Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis, atbildot uz klātesošo jautājumiem, teica, ka Latvijā tiek pakāpeniski nostiprināta tautsaimniecība, lai pēc iespējas mazāk Latvijas pilsoņiem būtu nepieciešamība meklēt labāku dzīvi ārzemēs un lai pēc iespējas vairāk aizbraukušo tautiešu atgrieztos mājās. Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja, ka viņa vizītes laikā, tiekoties ar britu amatpersonām, tiek uzsvērts, ka iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nedrīkst būtiski ietekmēt tur strādājošo latviešu dzīvi.

“Ikviens ar savu darbu vai pieredzi var piedalīties labākas Latvijas veidošanā. Galvenais ir nekļūt vienaldzīgiem pret Latvijā notiekošo, jo vienaldzība izbeidz jebkuras attiecības,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze laikā no 18.jūlija līdz 20.jūlijam atrodas oficiālajā vizītē Lielbritānijā. Tās ietvaros notikusi Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas spīkeri baronesi D’Souzu un parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Berkovu. Trešdien, 20.jūlijā paredzēta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kā arī viesošanās NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā.

Foto: president.lv

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši