Valsts kanceleja noraida KNAB arodbiedrības iebildumus par KNAB likumprojektu

Valsts kancelejas direktore E.Dreimane norāda, ka arodbiedrības paustās bažas par premjera ietekmes mazināšanu uz KNAB darbību ir nepamatotas, jo izstrādātais likumprojekts paredz tieši pretējo – atbilstoši starptautisko organizāciju vadlīnijām iestādes uzraudzība tiks stiprināta. Turklāt uzraudzība pieaugs nevis vienas politiskas amatpersonas līmenī, bet gan tiks paplašināta un līdzsvarota, galvenokārt, Saeimas līmenī, kura ieceļ KNAB priekšnieku, Ministru kabineta līmenī un ekspertu padomes līmenī.

Tāpat E.Dreimane norāda, ka atbilstoši Pretkorupcijas valstu grupai (Group of States Against Corruption – GRECO) rekomendācijām jānovērš politisko amatpersonu iespējas iejaukties KNAB administratīvajā darbā, jo par jebkuru KNAB iekšējo normatīvo regulējumu ir atbildīgs iestādes priekšnieks.

„Aicinu likumprojektu nesaistīt ar KNAB personāliju ilgstošajiem strīdiem un iekšējo grupējumu cīņām. Būtiski ņemt vērā, ka likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā 12 gadu sadarbības praksi, un paredz sistēmas sakārtošanu un stiprināšanu, nevis risinājumu personāliju problēmām,” uzsver E.Dreimane.

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Anna Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Anna
Viesis
Anna

Tagad sanāk, ka KNAB vadītājs būs karalis, kurš darīs pilnīgi jebko pēc sava prāta un viņu nekas nekontrolēs???

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši