Valsts kanceleja noraida KNAB arodbiedrības iebildumus par KNAB likumprojektu

Dalies!

Valsts kancelejas direktore E.Dreimane norāda, ka arodbiedrības paustās bažas par premjera ietekmes mazināšanu uz KNAB darbību ir nepamatotas, jo izstrādātais likumprojekts paredz tieši pretējo – atbilstoši starptautisko organizāciju vadlīnijām iestādes uzraudzība tiks stiprināta. Turklāt uzraudzība pieaugs nevis vienas politiskas amatpersonas līmenī, bet gan tiks paplašināta un līdzsvarota, galvenokārt, Saeimas līmenī, kura ieceļ KNAB priekšnieku, Ministru kabineta līmenī un ekspertu padomes līmenī.

Tāpat E.Dreimane norāda, ka atbilstoši Pretkorupcijas valstu grupai (Group of States Against Corruption – GRECO) rekomendācijām jānovērš politisko amatpersonu iespējas iejaukties KNAB administratīvajā darbā, jo par jebkuru KNAB iekšējo normatīvo regulējumu ir atbildīgs iestādes priekšnieks.

„Aicinu likumprojektu nesaistīt ar KNAB personāliju ilgstošajiem strīdiem un iekšējo grupējumu cīņām. Būtiski ņemt vērā, ka likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā 12 gadu sadarbības praksi, un paredz sistēmas sakārtošanu un stiprināšanu, nevis risinājumu personāliju problēmām,” uzsver E.Dreimane.

Lasi vēl

Dalies!

One thought on “Valsts kanceleja noraida KNAB arodbiedrības iebildumus par KNAB likumprojektu

  • 3. marts, 2015 at 13:16
    Permalink

    Tagad sanāk, ka KNAB vadītājs būs karalis, kurš darīs pilnīgi jebko pēc sava prāta un viņu nekas nekontrolēs???

    Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

2 × četri =

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši