Spēkavīrs Jānis Šleckus labo pasaules rekordu čemodānu nešanā

Jaunais oficiāli reģistrētais rekords, kas pieder latvietim, ir 40,60m, par 1,60m labojot iepriekšējo.

Dodoties uz sacensībām, tika liktas lielas cerības uz Jāni Šleckus un treneris Māris Rozentāls bija pārliecināts, ka rekords tiks sasniegts, jo treniņos iepriekš atlētam vairākkārt izdevās pārspēt jau oficiāli reģistrēto pasaules rekordu, kuru 2001. gadā, Ungārijā uzstādījis Wouts Zijlstra no Holandes, nonesot 175 kg smagos čemodānus 39 metrus.

Latvieša gūtie panākumi bija arī liels pārsteigums Igaunijas spēkavīru federācijas vadītājiem, jo neviens neticēja, ka kāds spēs uzrādīt tik labus rezultātus un pārspēt līdzšinējo rekordu. Čemodāni bija ļoti gigantiski un neparocīgi, bet Jānis Šleckus parādīja visiem, uz ko ir spējīgs. Otrajā vietā palika atlēts no Igaunijas, pieveicot tikai 29 metrus.

Jāatzīmē, kā Jānim Šleckus  pieder arī  Latvijas rekords šajā vingrinājumā, kas ir 94 metri ar 125 kg smagiem čemodāniem rokās.

11 atlētu konkurencē,  sestajā vietā ierindojās Aivars Šmaukstelis ar 22,6m, septītais Mareks Leitis ar 20,6m, bet aiz viņa ierindojās vēl viens latvietis – Edgars Andersons, kurš arī uzrādīja cienījamu rezultātu, proti, 20,22 m. Oskaram Martužanam diemžēl sezona ir noslēgusies, jo svarīgi ir sadziedēt Minskā gūto kājas traumu, lai veiksmīgi uz starta līnijas atgrieztos nākamgad un aizstāvētu šī gada Latvijas čempiona godu.

Publicitātes foto&video

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši