Sekstings izplatās Latvijas jauniešu vidū

Pasaulē izplatītā jauniešu seksualitātes izpausme − sekstings jeb seksuāla rakstura īsziņu un kailfoto nosūtīšana pa mobilo tālruni − nav sveša arī Latvijā. Portāla draugiem.lv lietotāju aptaujas dati liecina, ka katrs desmitais nepilngadīgais savu kailfoto ir nosūtījis kādam pa mobilo tālruni. Lai skaidrotu sekstinga riskus, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar biedrību Papardes zieds ir sagatavojis informatīvi izglītojušu videofilmu.

 

Portālā draugiem.lv īstenotajā aptaujā piedalījās 1435 dalībnieki, no kuriem 81% bija jaunāki par 18 gadiem. Zīmīgi, ka katrs desmitais nepilngadīgais aptaujas dalībnieks atzīst, ka ir sūtījis kādam vai kādai savu kailfoto pa mobilo tālruni. Turklāt meitenes to darījušas ievērojami biežāk nekā puiši. 16% no tiem jauniešiem, kas jaunāki par 18 gadiem, atzīst, ka draugam vai draudzenei domāto fotoattēlu ir redzējis vēl kāds cits. Trešdaļa – 32% jauniešu, jaunāku par 18 gadiem, norāda, ka sev adresētu kailfoto ir pārsūtījuši tālāk vai parādījuši kādam citam Turpat piektdaļa − 22% aptaujāto nepilngadīgo aptaujas dalībnieku atzīst, ka saņēmuši vai redzējuši draugam vai paziņam sūtītu bildi, kurā redzams kāds cits bildējies kails vai kaila.

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar biedrību Papardes zieds ir sagatavojis informatīvi izglītojušu videofilmu, kurā jauniešiem un vecākiem tiek skaidrots, kas ir sekstings, kā arī sniegta plašāka informācija par riskiem un sekām, pārsūtot savu kailfoto draugam vai draudzenei. 

 

“Lai nesagaidītu brīdi, kad bērni un jaunieši nonāk neapskaužamā situācijā, kad neapdomīgas rīcības rezultātā viņu kailfoto ceļo no viena mobilā telefona uz otru vai nonāk publiskai apskatei internetā, vēlamies vērst uzmanību uz riskiem un aicinām, lai bērni un jaunieši 2 reizes apdomā, pirms ko dara. Nevēlamies nonākt līdz letāliem gadījumiem, kā tas ir bijis citās Eiropas valstīs, kad jaunieši izvēlējušies beigt savu dzīvi, jo nav spējuši tikt galā ar pazemojuma sajūtu. Tāpēc aicinām vecākus un pedagogus informēt, izglītot bērnus, pārrunāt riskus, ko rada kailfoto nosūtīšana ar mobilā telefona starpniecību − labāk, lai mācās no izglītojošiem video vai stāstiem par citu pieredzi, nevis no savām kļūdām,” komentē Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

 

 „Kailfoto sūtīšana, pārsūtīšana un apskatīšana nav nekas neierasts. Aptauja rāda, ka par labu šim solim izšķiras meitenes un jaunas sievietes − viņas dalās savā kailumā, jūtu vadītas, mīlestības apliecinājuma vārdā. Taču viņas neaizdomājas, ka ikviens mīļotajam draugam pārsūtīts foto var kļūt par apskates objektu simtiem un tūkstošiem svešu acu. Mūsu video rosinās ikvienu aizdomāties, pirms nospiest pogu NOSŪTĪT,” uzsver biedrības Papardes zieds valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši