Sacensības „Brašais ugunsdzēsējs”

Piektdien, 3.oktobrī, Lielupes labajā krastā, pretī Jelgavas pilij, notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas domes rīkotās sacensības „Brašais ugunsdzēsējs”, kurās tika noskaidroti meistarīgākie un ātrākie ugunsdzēsības sporta disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa.

Kopumā sacensībās piedalījās 35 komandas ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas. Sacensību uzvarētāji tika noskaidroti 4 grupās. Pirmajā grupā startēja 15 Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienestu struktūrvienību komandas, tajā skaitā pirmo reizi arī VUGD vadības komanda. Pirmo vietu šajā grupā izcīnīja Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, otro – VUGD Valmieras daļas komanda un trešo – VUGD Vidzemes komanda.

Otrajā grupā startēja citu ugunsdzēsības organizāciju komandas un tajā pirmo vietu ieguva Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, otro vietu – Tērvetes brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda, savukārt trešajā vietā ierindojās Latvijas dzelzceļa Daugavpils ugunsdzēsēju komanda.

Trešajā grupā startēja deviņas sieviešu komandas. Šajā grupā pirmo vietu ieguva Naukšēnu sieviešu komanda, otro vietu – Rūjienas novada Jeru pamatskolas komanda, bet trešo – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta centrālā aparāta komanda. 

Jauniešu komandu konkurencē pirmo vietu ieguva Kuldīgas jaunieši, otro – Alsungas, bet trešo – Tērvetes jaunieši. 

Sacensību laikā to dalībnieki sacentās ugunsdzēsības sporta disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa, kas sevī ietver ugunsdzēsības iemaņu – šļūteņu izvilkšanu, savienošanu, motorsūkņa darbināšanu, ūdens padošanu pa šļūtenēm no atklātas ūdenstilpnes un mērķu piepildīšanu ar ūdeni, izpildi ar laika kontroli.

Sacensības „Brašais ugunsdzēsējs” Jelgavā norisinājās no 1998. līdz 2008.gadam.

Video: Marta Emīlija Pāne

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši