Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimuši divi tīģerēni

Vairāk nekā 3 mēnešus zoodārza darbinieki nepubliskoja priecīgo notikumu un ar bažām sekoja tīģerēnu attīstībai, kā arī viņu mātes Katrīnas uzvedībai. Savus pirmos, 2011. gada jūlijā dzimušos, mazuļus netipiski nervozā un tramīgā tīģeriene, satraukusies par ielas un tramvaja trokšņiem, barot atteicās un tādēļ vienīgo izdzīvojušo tīģerēnu Klifu Grantu veiksmīgi izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas. Pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda (ar kura līdzdalību 1998. gadā tika uzcelta mūsdienīgā Rīgas zoodārza Tīģeru māja) atbalstam, pavasarī starp ielu (Meža prospektu) un tīģeru mītni tika uzbūvēta īpaša, troksni slāpējoša aizsargsiena, un nu Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs var lepoties ar sekmīgu līdzdalību pasaulē globāli apdraudētas sugas – Amūras tīģera starptautiskajā saglabāšanas programmā!

Amūras tīģeru EEP (Apdraudēto sugu saglabāšanas Eiropas programma) izveidota ar mērķi saglabāt ģenētiski pilnvērtīgu Amūras tīģeru nebrīves populāciju. Savvaļā atlicis vien mazāk kā 500 šīs pasugas dižkaķu, kas ir pat mazāk, nekā pasaules zoodārzos. Suga izzūd pateicoties malu medībām un mežu izciršanai Krievijas Tālajos austrumos un Ķīnā. Kopumā programmā piedalās 88 Eiropas zooloģiskie dārzi, kuru kolekcijās ir 232 tīģeri. Diemžēl ne visi dzīvnieki ir vērtīgi vairošanai. Mums ir prieks, ka Rīgas zoodārza tīģerpāris „ģenētiskās vērtības rangā” ir ļoti augstu – Katrīna 8. vietā starp mātītēm, bet  Pans Janeks – puišu konkurencē ieņem 27. vietu. Tas nozīmē, ka viņu pēcnācēji ir ļoti vēlami un to piedzimšana – būtisks ieguldījums sugas saglabāšanas programmas realizācijā. 

Amūras tīģeriene Katrīna ir dzimusi Maskavas zoodārzā 2007. gada jūlijā, savukārt Janeks (Pans Janeks) dzimis Nirnbergā (Vācija) un pēc vairāku gadu dzīves Krakovas zoodārzā, Rīgā ieradās 2013. gada decembrī.

2014. gada 13. augustā dzimušajiem tīģerēniem tikuši stipri un dievišķi vārdi. Tors – senskandināvu mitoloģijā ir pērkona un auglības dievs, bet Odins – pats augstākais skandināvu dievs jeb dievu valdnieks (arī kara dievs). Tors ir prāvāks un ņiprāks – 14. novembrī svēra 15,2 kg.  Odina svars ir par gandrīz 2 kg mazāks. Līdzās mātes pienam, gaļu abi svītrainie kaķēni ēd jau kopš 6 nedēļu vecuma. Pagaidām māte vēl drudžaini sargā mazuļus no trokšņa un burzmas.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši